W tych polskich miastach żyje się najzdrowiej. Musisz znać tę listę!

i

Autor: pixabay.com Rzeszów okazał się najzdrowszym miastem w Polsce

W tych polskich miastach żyje się najzdrowiej. Musisz znać tę listę!

2023-03-07 7:39

Od wielu lat miasta w Polsce rywalizują o miano miejsc, gdzie żyje się najzdrowiej. Aby w tej klasyfikacji zająć wysokie miejsce należy spełnić wiele warunków. W poniższej galerii umieściliśmy miasta, gdzie w Polsce zdecydowanie żyje się najzdrowiej. Pod uwagę braliśmy wyniki w kategorii „Ludność i pokolenie”.

Indeks Zdrowych Miast w Polsce

Zestawienie najzdrowszych miast w Polsce przygotowaliśmy na podstawie badań stworzonych przez Szkołę Główną Handlową, Fundację GAP i Grupy LUX MED. To właśnie na potrzeby tego projektu stworzony listy najzdrowszych miast z podziałem na osiem kategorii. W poniższej galerii przedstawiamy te miejscowości z grupy „Ludność i pokolenia”. Pod uwagę wzięte zostały procesy demograficzne, strukturę wieku i stan zdrowia populacji.

Najważniejsze były cztery czynniki:

  • mediana wieku,
  • wskaźnik feminizacji,
  • saldo migracji,
  • przyczyny zgonów z powodu chorób o charakterze cywilizacyjnym.

Miasta w Polsce, gdzie żyje się najzdrowiej [LISTA]

W którym mieście w Polsce żyje się najzdrowiej? Według Indeksu Zdrowych Miast najwięcej miejscowości przypadło dla jednego województwa. Ranking miast w Polsce, gdzie żyje się najzdrowiej znajdziecie w galerii poniżej.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. W których województwach leżą te polskie miasta?

Pytanie 1 z 10
W którym województwie leży Kalisz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE