W Siemiatyczach jak w ciepłych krajach. Tak zmieniła się plaża nad zalewem [ZDJĘCIA]

2020-07-14 11:47

Plaża miejska w Siemiatyczach przeszłą kolejne zmiany. Powiększyła się o 5 nowych parasoli przeciwsłonecznych, które mają umilić wypoczynek nad wodą. Nowe osłony zakupił Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Siemiatyczach. Uzupełniły one te znajdujące się już w użyciu.

W tegorocznym sezonie kąpielowym na plaży w Siemiatyczach można korzystać z cienia pod co najmniej 11 parasolami. Nad zalewem nr 2 pojawiło się 5 nowych odsłon. Władze miasta zaplanowały również odświeżenie starszych parasoli oraz uzupełnienie znajdujących się w nich ubytków. 

Zobacz też: Nowa plaża w Białymstoku przy galerii Białej. Palmy, leżaki, piasek [ZDJĘCIA]

- Dobra współpraca z Przedsiębiorstwem Komunalnym Sp. z o.o. z Siemiatycz sprawiła, że na plażę dostarczono bezpłatnie także specjalne betonowe kręgi, które pozwoliły stabilnie zamontować nowe parasole w piaszczystym podłożu - czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Siemiatyczach.

W tym roku sezon kąpielowy na zalewie nr 2 trwa do 31 sierpnia. W tym czasie kąpielisko przy plaży jest czynne od wtorku do niedzieli w godz. 11.00–18.00, a nad bezpieczeństwem przebywających w wodzie osób czuwa w sumie trzech ratowników.

To nie wszystkie zmiany w mieście od 13 lipca. Oprócz parasoli nad zalewem na Placu Jana Pawła II pojawił się wielki napis #Siemiatycze promujący miasto. 

- Lokalizację instalacji wybrano w głosowaniu spośród wielu propozycji, jakie wpłynęły od mieszkańców - tłumaczy Piotr Siniakowicz, burmistrz Siemiatycz.

Mandat za głośne przeklinanie i palenie na plaży? Sprawdź, czego nie można nad wodą

Pytanie 1 z 10
Czy można zrobić grilla na plaży publicznej?

Siemiatyckie zalewy to bezimienne, sztuczne zbiorniki wodne utworzone w latach siedemdziesiątych XX wieku w celach rekreacyjnych, ekologicznych i gospodarczych. Dla odróżnienia oznaczone są cyframi 1, 2, 3.

Zbiornik nr 1 położony najniżej ma powierzchnię 6,2 ha, jego pojemność wynosi 0,09 mln m³, położony w dolinie rzeki Kamionka, przy ujściu strugi Muchawiec.

Dwa wyżej położone zbiorniki mają tę samą rzędną zwierciadła wody – 138,25 m n.p.m. Zbudowano je w miejscu dawnego ujścia strugi Mahomet do Kamionki. Ich łączna powierzchnia to 27,4 ha a objętość to 0,59 mln m³. Ich średnia głębokość to 2 metry, natomiast maksymalna – 5,1 metra.

W miejscowości Czartajew, w górnym biegu Kamionki, znajduje się jeszcze jeden sztuczny zbiornik na tej rzece.