słodkości

i

Autor: Paweł Jakubowski

Aktrakcje

W Białymstoku trwa Festiwal Czekolady i Słodkości. Przyjechali producenci z całego kraju

2023-09-23 12:58

Smakosze czekolady mają nie dala gratkę. Przez weekend w Białymstoku potrwa Festiwal Czekolady i Słodkości. Producenci czekolady z całego kraju zawitali na tereny obok galerii Atrium Biała.

Festiwal Czekolady i Słodkości to projekt, który powstał z miłości do czekolady, aby w unikalny sposób promować polskie manufaktury oraz krzewić kulturę jedzenia czekolady.

Pasjonaci czekolady

Swoje oferty zaprezentują wytwórcy ręcznie wyrabianej czekolady oraz słodyczy z całej Polski, wśród nich:

Owocówka - Świeże owoce w czekoladzie, Gang Czekoladożerców, Manufaktura u Dziwisza, Owoce w Czekoladzie, Świat Czekolady Roberta Dybalskiego, Narzędzia z Czekolady, Słodki Grek – Prosto z Grecji, Karmello, Angelina Chocolate, Manufaktura Lizaków czy Słodycze Tureckie.

Będzie można również skosztować wielu innych smakołyków i podziwiać kunszt rzemieślniczy w Strefie Lodów Kraftowych, Strefie Polskich Palarni Kawy oraz Strefie Rękodzieła.

Masa atrakcji

Będzie można wziąć udział w tworzeniu słodkiego muralu z czekolady. Fani chrupiących wafli będą mogli poddać się zajęciu malowania czekoladowych buziek na andrutach. Na warsztat pójdzie też masa cukrowa, z której uczestnicy będą tworzyć figurki zwierząt. Zaplanowali warsztaty z robienia własnych słodkich tabliczek oraz robienie czekoladowych lizaków w ulubionych kształtach i kolorach.

Fontanna

Ponadto przygotowano Wielką Fontannę Czekolady. Warunkiem dołączenia do zabawy i odebrania porcji słodkiej czekolady, jest okazanie oraz aktywowanie kuponu #maszokazje.

Festiwal w sobotę w godzinach od 11.00 do 19.00, natomiast w niedzielę – 11.00-18.00.

Dziewczyny z teledysku My słowianie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE