W Białymstoku ma być otwarty drugi szpital tymczasowy. Mogą wrócić żółte i czerwone strefy

2021-10-21 0:20
Tymczasowy wraca
Autor: Paweł Jakubowski

W województwie podlaskim przybywa osób zakażonych koronawirusem. Coraz więcej z nich wymaga hospitalizacji i obecnie zajętych jest ponad 500 łóżek. W tym tygodniu ma ruszyć drugi szpital tymczasowy.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku przygotowuje szpital tymczasowy w hali sportowej przy ul. Wołodyjowskiego. Obiekt prawdopodobnie ma ruszyć w piątek (12.10). Szpital przyjmował już pacjentów podczas poprzedniej fali pandemii, kiedy w szpitalu przy ul. Żurawiej w Białymstoku oraz na oddziałach covidowych brakowało miejsc.

Podlaskiej jest obecnie w czołówce regionów notujących najwyższy wskaźnik zakażeń. Ostatniej doby odnotowano 587 nowych przypadków, więcej potwierdzono jedynie w województwie mazowieckim i lubelskim.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że jeżeli te trendy się utrzymają, powrócą żółte i czerwone strefy w powiatach z najmniejszą liczbą szczepień. Województwo podlaskie wg. resortu jest jednym z pierwszych regionów do tak zwanego "zamknięcia"

Przegięła z prędkością na obwodnicy. Wybrała sąd zamiast mandatu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE