Via Baltica - droga ekspresowa S61. Kierowcy jeżdżą już odcinkiem Stawiski-Szczuczyn [FOTO]

2021-07-21 11:11 agada PAP.

Jeszcze z ograniczeniami, ale udostępniono we wtorek (20 lipca) kierowcom 18 km odcinek Stawiski-Szczuczyn drogi ekspresowej S61 Via Baltica - podała w komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku.

Kierowcy mogą już jeździć wykonanymi jezdniami z ograniczeniem prędkości do 70 km/h. Wprowadzenie tego ruchu było możliwe w ramach technicznych zmian związanych z kolejnym etapem prowadzonych jeszcze prac.

- Przełożenie ruchu pozwoli na wykonanie ostatnich już prac, takich jak np. połączenie ogrodzeń, barier i wykonanie nawierzchni dróg bocznych i serwisowych, po których do tej pory odbywał się ruch  - podała GDDKiA.

Drogowcy przypominają jednocześnie, że w pełni ten odcinek S61 ma być oddany w najbliższych tygodniach.

- Udostępnienie pełnego przekroju drogi klasy S oraz zdjęcie ograniczenia prędkości do 70 km/h planowane jest na przełom lipca i sierpnia, razem z otwarciem sąsiedniego odcinka S61 Kolno - Stawiski. Wtedy kierowcy zyskają łącznie prawie 44 km trasy ekspresowej od węzła Kolno, na północ od Łomży, do końca obwodnicy Szczuczyna - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Raport z anteny 20.07, godz.10

Drogowcy informują także, że miejscami na odcinku Stawiski-Szczuczyn mogą jeszcze lokalnie występować zawężenia do jednego pasa ruchu, apelują o zachowanie ostrożności i przestrzeganie ograniczeń prędkości.

Od środy 14 lipca kierowcy mogą jeździć 17-km odcinkiem Śniadowo-Łomża Południe S61 Via Baltica.

(PAP)

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE