Via Baltica - droga ekspresowa S61. Kierowcy jeżdżą już odcinkiem Stawiski-Szczuczyn [FOTO]

2021-07-21 11:11

Jeszcze z ograniczeniami, ale udostępniono we wtorek (20 lipca) kierowcom 18 km odcinek Stawiski-Szczuczyn drogi ekspresowej S61 Via Baltica - podała w komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku.

Kierowcy mogą już jeździć wykonanymi jezdniami z ograniczeniem prędkości do 70 km/h. Wprowadzenie tego ruchu było możliwe w ramach technicznych zmian związanych z kolejnym etapem prowadzonych jeszcze prac.

- Przełożenie ruchu pozwoli na wykonanie ostatnich już prac, takich jak np. połączenie ogrodzeń, barier i wykonanie nawierzchni dróg bocznych i serwisowych, po których do tej pory odbywał się ruch  - podała GDDKiA.

Drogowcy przypominają jednocześnie, że w pełni ten odcinek S61 ma być oddany w najbliższych tygodniach.

- Udostępnienie pełnego przekroju drogi klasy S oraz zdjęcie ograniczenia prędkości do 70 km/h planowane jest na przełom lipca i sierpnia, razem z otwarciem sąsiedniego odcinka S61 Kolno - Stawiski. Wtedy kierowcy zyskają łącznie prawie 44 km trasy ekspresowej od węzła Kolno, na północ od Łomży, do końca obwodnicy Szczuczyna - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Raport z anteny 20.07, godz.10

Drogowcy informują także, że miejscami na odcinku Stawiski-Szczuczyn mogą jeszcze lokalnie występować zawężenia do jednego pasa ruchu, apelują o zachowanie ostrożności i przestrzeganie ograniczeń prędkości.

Od środy 14 lipca kierowcy mogą jeździć 17-km odcinkiem Śniadowo-Łomża Południe S61 Via Baltica.

(PAP)