Usnarz Górny. Cudzoziemcy siłowo forsują granicę. Rzucali kamieniami w strażników [WIDEO]

2021-10-21 7:32
Usnarz Górny. Cudzoziemcy siłowo forsują granicę. Rzucali kamieniami w strażników
Autor: Twitter: Straż Graniczna Usnarz Górny. Cudzoziemcy siłowo forsują granicę. Rzucali kamieniami w strażników

W rejonie miejscowości Usnarz Górny cudzoziemcy koczujący po stronie białoruskiej siłowo sforsowali granicę. - Około 6 osób rzuciło kilka kłód drzewa na zabezpieczenia graniczne. W stronę funkcjonariuszy Straży Granicznej i Wojska migranci rzucali kamienie, a ich działaniom asystowali funkcjonariusze służb białoruskich - poinformowała Straż Graniczna.

Do zdarzenia doszło w środę (20 października) w godzinach porannych w rejonie miejscowości Usnarz Górny. Cudzoziemcy koczujący po stronie białoruskiej siłowo sforsowali granicę. - Około 6 osób rzuciło kilka kłód drzewa na zabezpieczenia graniczne. W stronę funkcjonariuszy Straży Granicznej i Wojska migranci rzucali kamienie, a ich działaniom asystowali funkcjonariusze służb białoruskich - poinformowała Straż Graniczna.

W ten rejon zostały skierowane dodatkowe patrole straży granicznej, wojska i policji. - Funkcjonariusze zauważyli również, że cudzoziemcy znajdujący się po stronie białoruskiej posiadają niebezpieczne narzędzia (siekiera i noże). W stosunku do migrantów niszczących zabezpieczenia graniczne użyto środków przymusu bezpośredniego w tym gazu. 16 nielegalnych migrantów, którzy siłowo wdarli się na teren Polski zgodnie z rozporządzeniem MSWiA zawrócono na linię granicy z Białorusią - czytamy w komunikacie.

Irakijczyk pędził przez miasto z prędkością 200 km/h. O mały włos nie doprowadził do tragedii

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE