CBA

i

Autor: CBA

Urząd miejski pod lupą CBA. Chodzi o przetarg na zamówienie i zakup autobusów

2020-10-29 8:34

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje urząd miasta w Białymstoku i zamówienie na zakup 18 autobusów za 29,8 mln zł.

Mocne słowa na strajku kobiet w Nowym Sączu

W przetargu publicznym ofertę złożyła tylko jedna firma, z którą Miasto Białystok podpisało umowę na dostawę pojazdów - podał wydział komunikacji społecznej CBA.

Funkcjonariusze wydziału postępowań kontrolnych z białostockiej delegatury Biura sprawdzą prawidłowość podejmowanych przez urząd decyzji dotyczących zamówień publicznych i dyscypliny finansów publicznych.

Kontrola rozpoczęła się przed tygodniem i potrwa trzy miesiące. W szczególnie uzasadnionych przypadkach szef CBA może zdecydować o jej przedłużeniu o 6 miesięcy.

CBA zbada zamówienie z 2018 r. na dostawę autobusów miejskich niskopodłogowych dwu- i trzyosiowych napędzanych olejem napędowym. Zakup był współfinansowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

W przetargu publicznym ofertę złożyła tylko jedna firma, z którą Miasto Białystok podpisało umowę na dostawę pojazdów.

W ramach rozpoczętej kontroli funkcjonariusze CBA zbadają prawidłowość podejmowanych przez Urząd Miasta Białystok decyzji w zakresie ustawy Prawo zamówień publicznych i ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.

Źródło: PAP (Aleksander Główczewski)

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE