Uniwersytet Medyczny w Białymstoku walczy z COVID-19. Studenci na kwarantannie

2020-10-08 8:11
COVID-19 na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Studenci na kwarantannie
Autor: pixabay COVID-19 na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Studenci na kwarantannie

Władze Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku poinformowały, że na uczelni potwierdzono przypadki zachorowania na COVID-19 wśród studentów uczelni. Zakażone osoby zostały poddane kwarantannie.

Robot, który może pomóc personelowi medycznemu

Koronawirus na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Studenci z COVID-19

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie UMB, władze uczelni natychmiast podjęły wszelkie możliwe środki ostrożności w celu przeciwdziałania dalszemu rozprzestrzenianiu się zakażeń. 

Zobacz też: Obowiązek noszenia maseczek wraca. Nie tylko w czerwonej strefie. Zobacz, co się zmieni

Uniwersytet powiadomił odpowiednie służby epidemiologiczne. Pozostaje także w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Osoby, u których stwierdzono pozytywny wynik SARS-CoV-2 przebywają na kwarantannie, która odbywa się zgodnie z aktualnymi wytycznymi.

- Sytuacja jest na bieżąco monitorowana - zapewniają władze Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Przypomnijmy, że w środę (7 października) Podlaski Urząd Wojewódzki opublikował kolejny raport COVID-19. Potwierdzono 86 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku poinformowała również o 3 zgonach z powodu COVID-19.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE