Tych roślin nie sadzę w maju w obawie przed przymrozkami. Sprawdź co można posadzić przed czerwcem

i

Autor: pixabay.com pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne

Co siać w maju w ogrodzie?

Tych roślin nie sadzę w maju w obawie przed przymrozkami. Sprawdź, co można posadzić przed czerwcem

2024-05-14 16:03

Co siać w maju? To pytanie jest kluczowe dla wszystkich ogrodników, którzy chcą przygotować swoje ogrody do sezonu. I właśnie maj jest tu miesiącem kluczowym, bo z jednej strony robi już się ciepło, a z drugiej są jeszcze dni i noce, kiedy doświadczamy przymrozków. Co zatem siać w maju? Co siać na początku miesiąca?

Co siać w maju? O tym musisz pamiętać

Maj to jeden z ulubionych miesiąców wszystkich ogrodników. W ostatnich latach pogoda rozpieszcza nas w tym okresie, dlatego fani wszystkich prac na podwórku mają dogodne warunki do tych aktywności. Trzeba jednak uważać z nadmierną aktywnością i zastanowić się nad nasadzeniami. Wszystko z uwagi “zimnych ogrodników” i “zimną Zośkę”, czyli okres od 12 do 15 maja. Właśnie wtedy nad Polskę nadciąga chłodniejsze powietrze, a w nocy występują przymrozki. Warto wcześniej wiedzieć, których roślin nie sadzić w maju.

ZOBACZ TEŻ: Co siać i sadzić w kwietniu? Z tymi roślinami trzeba poczekać na maj [LISTA]

Co sadzić w maju w ogrodzie? 

Dlatego warto wcześniej zastanowić się, co sadzić w maju w ogrodzie. Sami polecamy już w marcu usiąść i zaplanować cały sezon oraz prace, tak aby latem cieszyć się pięknymi owocami, kwiatami i warzywami. W poniższej galerii znajdziecie nasze sprawdzone propozycje, co sadzić w maju w ogrodzie.