Trzydniowa batalia o medale Mistrzostw Polski. Białystok stolica tenisa stołowego

2020-02-26 22:59
Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym
Autor: Paweł Jakubowski

Najlepsi polscy tenisiści stołowi przyjadą do Białegostoku, aby rywalizować o medale. W piątek (29.02) startują 88. Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym.

Najważniejsza w kraju impreza tenisowa wraca do stolicy Podlasia po 9 latach przerwy. Ostatni raz krajowa elita tenisistek i tenisistów stołowych walczyła o medale w Białymstoku w 2011 roku.

- Do rywalizacji stanie prawie setka tenisistów. To duże wydarzenie sportowe, z ogromnym ładunkiem promocyjnym - podkreśla prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym

Na mistrzostwach Polski wystąpi aż 6 reprezentantów województwa podlaskiego. Najwięcej, bo aż 5, z klubu Dojlidy Białystok. W mistrzostwach weźmie udział 96 zawodników i zawodniczek (48 kobiet i 48 mężczyzn).

Rywalizacja o medale odbywać się będzie w hali Zespołu Szkół Rolniczych przy ul. Suchowolca. Zawody zostaną rozegrane przy nowym oświetleniu, które kilkanaście dniu zostało zamontowane na hali. Mistrzostwa rozpoczynają się w piątek o godz 9.45 i potrwają do niedzieli 1 marca.

Rzeźba xD we Wrocławiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE