Trwa ewakuacja mieszkańców Kolna! Znaleziono niewybuchy z II wojny światowej [ZDJĘCIA]

2022-08-23 11:57

W Kolnie znaleziono niewybuchy z okresu II wojny światowej. To dwie miny przeciwpancerne. Policja ewakuuje 1739 osób z Kolna i Starego Gromadzyna.

Niewybuchy zostały znalezione w poniedziałek po południu. W rejonie skrzyżowania ul. Konstytucji 3-go Maja i Sobieskiego w Kolnie, podczas prac remontowych drogi operator koparki wydobył dwie miny przeciwpancerne.

- Przez całą noc policjanci pilnowali niebezpiecznego znaleziska. Dziś (23.08.2022) około godziny 10 planowane jest podjęcie niewybuchów. Na czas akcji swoje domy opuści około 1739 osób - mówi Ewa Zabłocka, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kolnie.

Jak czytamy na poranny.pl oprócz mieszkańców Kolna ewakuowana zostanie również część miejscowości Stary Gromadzyn w gminie Kolno w promieniu 600 metrów od miejsca znalezienia min. Na czas podjęcia niewybuchu zostanie wstrzymany ruch na drodze wojewódzkiej nr 647 relacji Kolno - Stawiski na odcinku od DK63 w m. Kolno do m. Stary Gromadzyn.

Ewakuacja rozpoczęła się o godz. 7.00 i potrwa do go godzi. 9.00. Około godz. 10.00 niewybuchy zostaną podjęte przez saperów.

AKTUALIZACJA (11:26):

Okazało się, że w rejonie skrzyżowania ul. Konstytucji 3 Maja i Sobieskiego w Kolnie jest więcej niewybuchów, niż zauważył operator koparki. Do godz. 11.30 wydobyto 5 niewybuchów, pochodzących z czasów II wojny światowej, które w tej chwili są przewożone do jednostki wojskowej w Orzyszu.

Na miejscu cały czas pracują saperzy.

Ruch na drogach nadal jest zablokowany.

AKTUALIZACJA (12:11):

Działania zostały zakończone. Ostatecznie wydobyto pięć min przeciwpancernych. Mieszkańcy powoli mogą już wracać do domu.

Parkingowe grzechy kierowców | ESKA XD - Prosto z salonu #56
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE