Kierowca miał zaczepiać dzieci pod szkołą

i

Autor: Pixabay

MOTORYZACJA

To koniec z seniorami za kierownicą? Unia Europejska chce wprowadzić surowsze przepisy!

2023-03-23 12:32

Na tę informację z pewnością czekało wielu młodych kierowców. Być może wkrótce wejdą w życie zaostrzone przepisy dla praw jazd dla seniorów po 70 roku życia. To zupełna nowość, bo nigdy wcześniej czegoś takiego nie było.

To koniec z seniorami za kółkiem?!

Zarządcy w Brukseli chcą, żeby starsi ludzie regularnie udowadniali poprzez różne badania i testy, że są zdolni do prowadzenia pojazdu. Unia Europejska ma na celu sprawdzanie seniorów co pięć lat, a nie tak jak do tej pory - co piętnaście. Już inaczej jest w Niemczech, gdzie te prawa są znacznie surowsze i nie każda starsza osoba może wsiąść za kółko.

W ostatnich latach wypadków z udziałem starszych osób za kierownicą jest coraz więcej. Unia Europejska wylicza, że dzięki zmianom w przepisach do 2030 roku liczba śmiertelnych wypadków powinna spaść o połowę, a do 2050 roku praktycznie do zera. Czy tak faktycznie się stanie?

Sonda
Czy seniorzy powinni wsiadać za kierownicę?
Źródło: To koniec z seniorami za kierownicą? Unia Europejska chce wprowadzić surowsze przepisy!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE