Tłusty Czwartek 2020. Gdzie zjeść dobre i tanie pączki w Białymstoku? [CENY, SKLEPY]

2020-02-20 6:36 hz
Tłusty Czwartek 2020. Ceny pączków Białystok
Autor: Praca własna / pixabay,com Gdzie kupić dobre i tanie pączki w Białymstoku w Tłusty Czwartek 2020, 20 lutego?

Tłusty Czwartek 2020 – to już dziś. W tym roku święto pączkożerców przypada na dzień 20 lutego. W poszukiwaniu pączków do sklepów i piekarni wyruszą dzikie tłumy. Chcesz mieć udany przepis na Tłusty Czwartek 2020? Najpierw w porę zaopatrz się w dobre paczki.

Tłusty Czwartek 2020. Kiedy jest? Skąd się wziął?

Przepis na udany Tłusty Czwartek? Zawczasu zaopatrzyć się w dobre pączki. A najlepiej, kiedy są jeszcze tanie. Gdzie znaleźć takie w Tłusty Czwartek w Białymstoku? Sprawdziliśmy, gdzie i w jakich sklepach kupicie je w atrakcyjnych cenach.

Tłusty Czwartek w 2020 roku wypada 20 lutego. Skoro wiemy już, kiedy jest, warto wspomnieć o tym, skąd się wziął. Mało powiedzieć, że to po prostu ostatni czwartek przed Wielkim Postem wielkanocnym. Geneza „święta pączkożerców” sięga czasów pogańskich, gdy tradycją było po prostu objadanie się. Chrześcijanie przejęli to święto i powiązali z okresem przygotowań do Wielkanocy, a konkretniej – Wielkim Postem, gdy wierni powinni zachować wstrzemięźliwość, np. rezygnując ze słodyczy oraz przestrzegając kościelnych postów. Stąd też w Tłusty Czwartek – ostatni dzień przed Wielkim Postem – mogą do woli objadać się pączkami.

Ponieważ data Wielkiejnocy jest co roku ruchoma, również Tłusty Czwartek przypada na różne dni i miesiące.

Tłusty Czwartek 2020 w Białymstoku. Gdzie zjeść dobre i tanie pączki? [20.02.2020]

20 lutego w Białymstoku możesz wybrać się do jednego z popularnych marketów lub zdecydować się odwiedzić piekarnie. Jedno jest pewne: wszystkie będą w Tłusty Czwartek oblegane. Bardziej „zaprawieni w bojach” polują na pączki i faworki już od rana, jeszcze przed dotarciem do pracy.

Gdzie zjeść dobre i tanie pączki w Białymstoku? To pytanie w Tłusty Czwartek zadaje sobie niejeden pączkożerca. Dobrym rozwiązaniem może okazać się oczywiście zrobić je samemu – wtedy dokładnie wiesz, jaki maja skład. Nie wszyscy jednak mają na to czas i ochotę. Dlatego specjalnie dla Was przyjrzeliśmy się, ile trzeba zapłacić za pączki w Białymstoku w Tłusty Czwartek 2020, 20 lutego.

Pączki – Biedronka, Lidl, Carrefour, PSS Społem, Auchan, Kaufland, Stokrotka – CENY

Ile trzeba zapłacić za pączki w białostockich marketach? Tradycyjnie najtańsze są te z marmoladą lub klasycznym nadzieniem – truskawkowym lub malinowym. W sklepach Biedronka, Lidl, Auchan, Carrefour zapłacimy za nie od 55 gr do 1,29 zł za sztukę (45-90 g). Najtańsze pączki z nadzieniem i w pudrze na Tłusty Czwartek w Białymstoku znajdziesz w Biedronce i Auchan.

Droższe pączki to te z nietypowym nadzieniem – powidłami, budyniem, czekoladą czy adwokatem. Tutaj ceny wahają się w granicach od 1,29 do nawet 2,49 zł za sztukę. To, ile pieniędzy trzeba zapłacić, zależy nie tylko od nadzienia, lecz także od wagi pączka. Tutaj ponownie najtańsze będą markety Biedronka, Auchan, Lidl i Carrefour.

Tłusty Czwartek. Pączki, faworki – cena. Ile kosztują w Białymstoku?

Jeśli jesteś pewny, że w Tłusty Czwartek zjesz ich więcej lub kupujesz pączki całej rodzinie, warto pomyśleć o opakowaniu (zwykle są w promocji). Za takie opakowanie zapłacisz od 5,5 do nawet 9 zł.

W Tłusty Czwartek obok pączków na stołach królują także faworki. Ile trzeba za nie zapłacić? Cena za opakowanie 200 g w białostockich sklepach to 6-7 zł. Za kilogramowe opakowanie faworków zapłacimy już niecałe 25-27 zł.

Obszerny cennik pączków na Tłusty Czwartek 2020 w Białymstoku znajdziesz tutaj: Tłusty czwartek 2020. Gdzie kupić TANIE pączki i faworki? Zobacz ceny! [Biedronka, Lidl, Auchan, Carrefour, Żabka, PSS Społem]