Ten alkohol nie jest dla każdego. Spożycie może doprowadzić nawet do hipoglikemii!

i

Autor: pixabay.com Ten alkohol nie jest dla każdego. Spożycie może doprowadzić nawet do hipoglikemii!

Ten alkohol nie jest dla każdego. Spożycie może doprowadzić nawet do hipoglikemii!

2022-06-23 13:16

Najpopularniejszym alkoholem wśród Polaków od lat jest piwo! Zdecydowanie ten napój jest przez nas wybierany najczęściej. Piwo jednak nie jest dla każdego. Okazuje się, że niektórzy ludzie wręcz nie powinni po nie sięgać!

Piwo jest zdecydowanie najbardziej popularnym napojem na świecie. Z uwagi na to, że ma zdecydowanie mniej alkoholu od innych tego typu trunków, bardzo dobrze sprawdza się przy naprawdę wielu okazjach. Okazuje się, że najwięcej piją go Brazylijczycy, Amerykanie i Chińczycy. W Europie natomiast niekwestionowane pierwsze miejsce zajmują Czesi.

A jak jest w Polsce? Oczywiście piwo jest najbardziej popularnym alkoholem również w naszym kraju. Jak czytamy na portalu medonet.pl Narodowy Test Zdrowia Polaków 2022 pokazał, że po piwo sięga 68. proc. pijących alkohol kobiet i 89 proc. mężczyzn. Każdego dnia złoty napój konsumuje 5 proc. pijących osób, 10 proc. degustuje go nawet kilka razy w tygodniu.

Okazuje się jednak, że chociaż piwo jest tak popularne w Polsce, to nie jest to alkohol dla każdego. Według lekarzy niektórzy wręcz nie powinni po niego sięgać, bo konsekwencje mogą być poważne. Na czele z biegunkami, poważnymi chorobami układu trawiennego i hipoglikemii! Kto nie powinien pić piwa? Sprawdź w naszej galerii poniżej.

Tragiczny wypadek we Wrocławiu