Te szkoły w Białymstoku nie użyją podręcznika do HiT-u prof. Roszkowskiego. Sprawdź ich listę!

i

Autor: unsplash.com Te szkoły w Białymstoku nie użyją podręcznika do HiT-u prof. Roszkowskiego. Sprawdź ich listę!

Te szkoły w Białymstoku nie użyją podręcznika do HiT-u prof. Roszkowskiego. Sprawdź ich listę!

2022-08-24 14:14

W Białymstoku również toczy się dyskusja na temat podręcznika do HiT-u profesora Roszkowskiego. Władze miasta zarekomendowały placówkę nauczkę przedmiotu bez tej książki. My sprawdziliśmy, które szkoły w Białymstoku nie użyją podręcznika do HiT-u prof. Roszkowskiego.

Podręcznik HiT prof. Roszkowskiego

Od kilku tygodni w mediach toczy się gorąca dyskusja na temat treści zawartych w podręczniku autorstwa prof. Roszkowskiego do przedmiotu Historia i Teraźniejszość. Stwierdzono w tym czasie, że książka posiada wiele kontrowersyjnych treści. Są to chociażby elementy rasistowskie czy ksenofobiczne, dlatego cały podręcznik nie nadaje się do pracy z uczniami.

Na bazie wrzawy medialnej pomału zaczęli reagować nauczyciele. Część z nich czeka na podręcznik innego wydawnictwa (tu najczęściej wskazywany jest ten z WSiP-u), jeszcze inni decydują się na korzystanie z własnych materiałów, a pozostali podejmą decyzję we wrześniu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Władze Białegostoku rekomendują szkołom, aby prowadziły lekcje HiT bez podręcznika prof. Roszkowskiego

Szkoły w Białymstoku, które nie użyją do nauki HiT-u podręcznika prof. Roszkowskiego [LISTA]

Taka sama sytuacja dotyczy szkół w Białymstoku. W poniedziałek Rafał Rudnicki, wiceprezydent miasta odpowiedzialny za edukację wystosował list do szkół z rekomendacją, aby nie używać do nauki HiT-u podręcznika prof. Wojciecha Roszkowskiego (w sytuacji, kiedy żaden inny podręcznik nie zostanie dopuszczony).

Poniżej zebraliśmy listę tych szkół z Białegostoku, które do nauki przedmiotu nie użyją książki prof. Roszkowskiego (stan na 24.08.2022 r.):

  • V LO IM. JANA III SOBIESKIEGO
  • Szkoła podstawowa nr. 49
  • II LO IM. KSIĘŻNY ANNY Z SAPIEHÓW JABŁONOWSKIEJ
  • Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej
  • XIII LO W ZSOMS IM. MARII KONOPNICKIEJ
  • III LO IM. K. K. BACZYŃSKIEGO
  • X LO
Dramatyczne poszukiwania w Wiśle. Służby wyłowiły topielca pod Nowym Dworem Mazowieckim

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: wolnaszkola.org

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE