Tajny plan Władimira Putina. Rosja szykuje wrześniową ofensywę?

2022-07-28 8:58
Tajny plan Władimira Putina. Rosja szykuje wrześniową ofensywę?
Autor: PAP/EPA/MIKHAIL KLIMENTYEV / SPUTNIK / KREMLIN POOL Tajny plan Władimira Putina. Rosja szykuje wrześniową ofensywę?

Władimir Putin szykuje wielkie manewry na wschodzie kraju. Według ukraińskiego eksperta wojskowego, to tajny plan, który ma na celu rozpoczęcie we wrześniu nowej ofensywy w Ukrainie.

Rosja zamierza wykorzystać wielkie wrześniowe manewry Wostok na wschodzie kraju, by przeprowadzić tajną mobilizację na wojnę z Ukrainą, a także podnieść poziom gotowości bojowej i uzupełnić straty poniesione na polu walki - ocenił w środę ukraiński ekspert wojskowy Mychajło Samuś w rozmowie z portalem TSN.

"Możliwe, że na te ćwiczenia zostanie wezwanych kilka tysięcy rezerwistów, którzy po przeszkoleniu udadzą się na front. Wydaje się prawdopodobne, że rosyjska armia będzie realizować (podczas manewrów) zadania określone na podstawie doświadczeń wyniesionych z Ukrainy" - przewiduje Samuś.

Ekspert podkreślił, że jednostki ze Wschodniego Okręgu Wojskowego Rosji, gdzie odbędą się ćwiczenia, zostały mocno przetrzebione podczas inwazji na Ukrainę i mogą mieć trudność ze skompletowaniem stanów osobowych na potrzeby szkoleń.

Każdego roku we wrześniu rosyjska armia bierze udział w wielkich manewrach, organizowanych na różnych kierunkach operacyjnych. Poprzednie ćwiczenia Wostok odbyły się w 2018 roku. W kolejnych latach szkolenia przeprowadzano w Centralnym, Południowym i Zachodnim Okręgu Wojskowym. W ubiegłorocznych manewrach Zapad, realizowanych na terytoriach Rosji i Białorusi oraz wodach Morza Bałtyckiego w pobliżu granic z Polską i Litwą, wzięło udział około 200 tys. żołnierzy.

Godzina "W" w Warszawie. Apel powstańców: "Posłuchajmy, co nam dziś mówi ten dźwięk"
Listen to "Słowa Putina kierują się na konflikt nuklearny - gen. Mieczysław Cieniuch [Express Biedrzyckiej - Podcast Super Expressu]" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE