Szpital wojewódzki w Suwałkach. Brakuje lekarzy, pielęgniarek, sanitariuszy

2020-10-16 8:34 hz
Szpital wojewódzki w Suwałkach
Autor: szpital.suwalki.pl Szpital wojewódzki w Suwałkach

Pogarsza się sytuacja szpitala wojewódzkiego w Suwałkach. W placówce na terenie objętym czerwoną strefą brakuje rąk do pracy w służbie zdrowia. Większość specjalistów od chorób zakaźnych przebywa na L4.

Adrian Mól o sytuacji w Grudziądzkim szpitalu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Szpital wojewódzki w Suwałkach. Przybywa pacjentów, brakuje lekarzy

Placówka opublikowała niepokojący raport związany z obecną sytuacją, w której wyraźnie zaznacza, że na poszczególnych oddziałach nie ma komu pracować. Poniżej publikujemy jego pełną treść:

Lekarzy brakuje w suwalskim szpitalu. Część jest na kwarantannie, a część sama choruje. Jednocześnie rośnie liczba osób hospitalizowanych, między innymi zakażonych koronawirusem.

Na podobne problemy skarży się już wiele szpitali w kraju. Kolejne placówki zgłaszają brak wolnych miejsc. Chodzi o tak zwane ,,łóżka covidowe” dla pacjentów z koronawirusem, czy też intensywnej terapii gdzie leżą pacjenci w ciężkim stanie podłączeni do respiratorów.

Z powodu pandemii – w szpitalach zakaźnych coraz częściej brakuje też personelu, który zająłby się chorymi. Brakuje pielęgniarek, sanitariuszy i lekarzy chorób zakaźnych.

Suwalski Oddział Zakaźny jest już pełen. Część pacjentów trafia na pulmonologię, gdzie są leczeni. Brakuje też lekarzy zakaźników. Większość z nich przebywa na zwolnieniach L-4.

Jak mówi Adam Szałanda, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im dr Ludwika Rydygiera w Suwałkach, to nie jedyny oddział, który cierpi w tej chwili na braki.Problemy z kadrą są również na oddziale Nefrologii. Trzech lekarzy tego oddziału przebywa obecnie na kwarantannie.

Jak zapewnia jednak dyrektor suwalskiego szpitala, pacjenci mają zabezpieczoną opiekę lekarską.

Przypomnijmy, że obecnie (14.10) w suwalskiej placówce przebywają 33 osoby zakażone koronawirusem. 2 osoby są podłączone pod respirator i wymagają ciągłej opieki. 3 osoby przebywają w izolatorium.

Źródło: Szpital Wojewódzki w Suwałkach