Szczepienia na COVID-19 w Podlaskiem. Część mieszkańców rezygnuje ze szczepień

2021-02-23 9:19 hz PAP.
Kolejna grupa chce wcześniejszych szczepień
Autor: Pixabay.com

Ponad 87,3 tys. szczepień przeciwko COVID-19 wykonano dotąd w woj. podlaskim, drugą dawkę dostało 28,3 tys. osób – wynika z najnowszych danych z rządowego raportu o realizacji szczepień. Rafał Tomaszczuk, rzecznik szpitala wojewódzkiego w Białymstoku, poinformował, że część osób rezygnuje z wizyt, głównie z powodów zdrowotnych.

Ostatniej doby wykonano ponad 540 szczepień, w tym 27 drugą dawką.

Szczepienia odbywają się m.in. w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku. Rzecznik tej placówki Rafał Tomaszczuk poinformował PAP, że w poniedziałek otrzymuje je ponad 40 nauczycieli. Dostają zastrzyki z puli stu dawek, które szpital otrzymał w pierwszej turze.

Czytaj też: Szczepienia na COVID-19 w województwie podlaskim. Sprawdź, gdzie się zaszczepisz

- Teraz mamy kolejną listę około 25 nauczycieli do zaszczepienia, ale ta liczba się zmienia, bo podczas naszego bezpośredniego kontaktu z nauczycielami w celu umówienia daty i godziny, część osób rezygnuje z różnych powodów, zwykle zdrowotnych, zatem są to liczby ruchome – poinformował Tomaszczuk.

Dodał, że w tym tygodniu do szpitala ma trafić kolejna dostawa stu dawek szczepionki AstryZeneki, które otrzymają nauczyciele. (PAP)