Staruszka była przekonana, że pomaga policjantom. Straciła ogromną kwotę pieniędzy

2022-08-09 14:08
Staruszka była przekonana, że pomaga policjantom. Straciła ogromną kwotę pieniędzy
Autor: pixabay.com Staruszka była przekonana, że pomaga policjantom. Straciła ogromną kwotę pieniędzy

Oszuści uaktywnili się w Białymstoku. Ich ofiarą padła 79-letnia kobieta, która myślała, że pomaga policji. W efekcie straciła blisko 60 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (8 sierpnia). 79-latka z Białegostoku otrzymała telefon od mężczyzny, który podawał się za policjanta Centralnego Biura Śledczego Policji. Poinformował seniorkę, że namierzył grupę hakerską, która chce ją okraść.

- Polecił 79-latce, aby spakowała wszystkie swoje oszczędności i kosztowności, które miała w domu. W czasie rozmowy telefonicznej, oszust kazał seniorce wpuścić do mieszkania rzekomą policjantkę, która zapukała do jej drzwi – czytamy w komunikacie KMP Białystok.

Kiedy kobieta weszła do mieszkania, zabrała ze stołu przygotowane koperty z pieniędzmi i kosmetyczkę z biżuterią. Oszust przekonywał 79-latkę, że po 15 minutach odzyska ona wszystkie kosztowności.

Po zakończonej rozmowie mieszkanka Białegostoku zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa.

Część rannych z wypadku autokaru w Chorwacji trafiła do szpitali w mniejszych miejscowościach. Rozmawiamy z lekarką z placówki w Varażdinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE