Uczniowie wracają na zdalne nauczanie! Od poniedziałku zmiany w szkołach ponadpodstawowych

2020-10-19 6:57 a.d. STAN
Starsi uczniowie wracają na zdalne nauczanie! Od kiedy? Czy wróci zasiłek opiekuńczy?
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe: Starsi uczniowie wracają na zdalne nauczanie! Od kiedy?

Starsi uczniowie wracają na zdalne nauczanie! Od kiedy? Czy wróci zasiłek opiekuńczy? Rząd ogłosił nowe obostrzenia dla czerwonej i żółtej strefy. Już niebawem do szkoły uczęszczać będą tylko dzieci z najmłodszych klas. Wszyscy pozostali uczniowie powrócą do nauczania zdalnego. Od kiedy w życie wchodzą nowe przepisy? Sprawdźcie na ESKA.pl Warszawa

Starsi uczniowie wracają na zdalne nauczanie! Od kiedy? Czy wróci zasiłek opiekuńczy? Rząd ustalił nowe obostrzenia. Wynika z nich, że część uczniów powróci do nauki zdalnej. W szkołach pozostaną tylko najmłodsze dzieci. Na nauczanie zdalne powrócą niemal wszyscy starsi uczniowie. Nowe zasady zależą od powiatu, w którym znajduje się dana placówka.

Starsi uczniowie wracają na zdalne nauczanie! Od kiedy?

Zgodnie z najnowszymi ustaleniami Ministerstwa Zdrowia:

  • w strefie czerwonej szkoły wyższe i ponadpodstawowe przechodzą na zdalny tryb nauczania - z wyłączeniem zajęć praktycznych,
  • w strefie żółtej szkoły wyższe i ponadpodstawowe przechodzą na hybrydowy tryb nauczania.

Nowe zasady obowiązują od 17 października!

Zasiłek opiekuńczy dla rodziców - czy wróci?

Rodzice nie powinni jednak liczyć na zasiłek opiekuńczy. Dlaczego? W szkołach pozostaną dzieci najmłodsze, które potrzebują opieki. Do domów wrócą dzieci powyżej dziesiątego roku życia, które mogą pozostawać same w domu w czasie pracy rodziców.

Kurczą się zapasy krwi w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa. Jest apel do dawców o oddawanie krwi, do ozdrowieńców- osocza.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.