Siła KRWIobiecości

i

Autor: pixabay.com "Siła KRWIobiecości"

Zdrowie

Siła KRWIobiecości. Namów mamę, siostrę, koleżanki do oddawania krwi

2023-10-03 13:21

Polski Czerwony Krzyż zachęca wszystkie panie do oddawania krwi. Organizacja przygotowała pierwszy ogólnopolski konkurs dla dawców - "Siła KRWIObiecości". Chodzi o to, by honorowe krwiodawczynie oddawały krew i zachęcały do tego inne przedstawicielki płci pięknej.

Zasady konkursu "Siła KWIobiecości"

Poprzez konkurs „Siła KRWIobiecości” Polski Czerwony Krzyż chce zachęcić kobiety do oddawania krwi. Aby pokazać, jak ważne jest „dzielenie się sobą z innymi”, honorowe dawczynie, w ramach konkursu będą zapraszać inne kobiety do wspólnego oddania krwi. PCK nagrodzi najbardziej aktywne honorowe krwiodawczynie, które zachęcą najwięcej pierwszorazowych dawczyń.

Konkurs „Siła KRWIobiecości” trwa od 2 października do 29 lutego. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 8 marca 2024 roku. Partnerem konkursu jest Narodowe Centrum Krwi.

Tylko 25% dawców to kobiety

Według Głównego Urzędu Statystycznego w Polsce, w 2022 r. ponad 622 tysiące osób oddało krew. Wśród nich ponad 621 tysięcy stanowili honorowi dawcy krwi. Niespełna 25% z nich to kobiety. Aby stać się zasłużonym honorowym dawcą należy oddać do najmniej 6 litrów krwi, w przypadku mężczyzn, a kobiety muszą oddać co najmniej 5 litrów.

Krew jest bezcennym i niezastąpionym lekiem przywracającym zdrowie, ratującym życie chorych oraz ofiar wypadków, dlatego tak ważne jest, aby banki krwi były pełne przez cały rok i nie brakowało żadnej grupy krwi. Tego bezcennego daru nie można wyprodukować, możemy się nim podzielić z innymi.

Dorota Goldpoint ujawnia kulisy współpracy z Pierwszą Damą. Mówi o stawianiu wymagań!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE