Jazda bez trzymanki. W sztok pijany pędził golfem. Zatrzymali go dopiero w mieście

2020-02-17 12:56
Sielachowskie. Pijany pirat drogowy
Autor: KWP Białystok Pijany pirat drogowy gnał DK8. Nagranie z policyjnej kamery

Bez uprawnień, o 33 km/h za szybko i z 2 promilami alkoholu. Tak kierowca volkswagena jechał krajową "ósemką", kiedy namierzyła go policyjna kamera. Mundurowi z białostockiej "drogówki" zatrzymali go dopiero w mieście.

Policjanci z białostockiej grupy SPEED eliminują z ruchu kolejnych piratów drogowych. Tym razem na ich celowniku znalazł się kierowca volkswagena golfa, który pędził drogą krajową nr 8, mając na liczniku ponad 130 km/h. Dozwolona prędkość w tym miejscu wynosi 100 km/h. 

I co teraz?! Absurd na parkingu przy galerii. "Niskie auta w prawo, wyższe w lewo"

Sielachowskie. W sztok pijany pirat drogowy pędził golfem 132 km/h

Policyjna kamera uchwyciła pirata w środę, 12 lutego, w miejscowości Sielachowskie pod Białymstokiem. Mundurowi zatrzymali go dopiero na ul. Andersa w Białymstoku. Jak się okazało, zbyt szybka jazda nie była najpoważniejszym przewinieniem, którego dopuścił się mężczyzna. 

W trakcie kontroli wyszło na jaw, że kierowca golfa nie tylko prowadzi auto bez uprawnień, które wcześniej stracił, ale też pod znacznym wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 

Dalszym losem pirata drogowego zajmie się sąd. Zobacz na ESKA.PL Białystok, jak wyglądała jego jazda:

Grupa SPEED na Podlasiu łapie kolejnych kierowców

Policjanci podlaskiej grupy SPEED są ostatnio bardzo aktywni. W ostatnich dniach wyeliminowali z ruchu wielu kierowców, którzy stwarzali realne zagrożenie na drodze - sobie i innym uczestnikom ruchu. W ostatnich tygodniach pisaliśmy m.in. o następujących zatrzymaniach z ich inicjatywy:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE