BiKeR. Rower miejski w Białymstoku od 1 kwietnia

i

Autor: UM Białystok BiKeR. Rower miejski w Białymstoku od 1 kwietnia

Sezon rowerowy w Polsce 2021. Od 1 kwietnia w Białymstoku ruszają BiKeRy

2021-04-01 9:05

1 kwietnia rusza sezon rowerowy w kolejnych miastach m.in. w Białymstoku, Katowicach, Ciechanowie, Piotrkowie Trybunalskim czy Płocku. Wcześniej - do 1 marca - rowery miejskie wróciły do Warszawy czy Poznania.

- 1 kwietnia startuje siedem systemów rowerów miejskich w Polsce – to ponad 2000 dodatkowych rowerów współdzielonych. Jednoślady będą dostępne dla mieszkańców większości z tych miast do końca listopada 2021 roku - przekazało biuro Prasowe Nextbike Polska, która obsługuje system rowerów miejskich w wielu miastach.

Jak dodano, po marcowych uruchomieniach systemów rowerów miejskich w 14 miejscowościach w Polsce, przyszedł czas na kolejne miasta. I tak od kwietnia sezon rowerowy rozpocznie się w Białymstoku, Ciechanowie, Piotrkowie Trybunalskim, Płocku, Sosnowcu, Tychach i w Katowicach. Łącznie to ponad dwa tysiące dodatkowych rowerów współdzielonych. Nextbike przypomniał przy tym, że przez cały rok jednoślady można wypożyczyć we Wrocławiu (2285 rowerów) i aglomeracji łódzkiej (1002 rowery).

Firma wypożycza łącznie blisko 14 tysięcy rowerów, które dostępne będą dla ponad 6 milionów mieszkańców 32 miejscowości. Wcześniej - od marca - rower miejski zaczął działać po zimie w Grodzisku Mazowieckim, Kołobrzegu, Komornikach, Koninie, Luboniu, Markach, Ostrowie Wielkopolskim, Piasecznie, Poznaniu, Szamotułach, Tarnowie, Warszawie oraz Zielonej Górze.

1 kwietnia Miasto Białystok organizuje konferencję prasową z udziałem zastępcy prezydenta Białegostoku Rafała Rudnickiego dotyczącą rozpoczęcia 8. sezonu BiKeRa. Odbędzie się ona o godzinie 11 przy stacji BiKeR obok centrum przesiadkowego ul. Sienkiewicza/Piłsudskiego.

Wystartował system rowerowy BiKeR
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE