Sergio Aguero podpowiada Czesławowi Michniewiczowi, jak zagrać z Arabią Saudyjską. Trzy kwestie będą decydujące

i

Autor: PAP/EPA/Noushad Thekkayil Na zdjęciu Czesław Michniewicz i Sergio Aguero

Sergio Aguero podpowiada Czesławowi Michniewiczowi, jak zagrać z Arabią Saudyjską. Trzy kwestie będą decydujące

2022-11-25 16:46

Polska – Arabia Saudyjska. W sobotę 26 listopada o godz. 14:00 polskiego czasu zagra swój drugi mecz podczas Mundialu 2022 w Katarze. Przeciwnikiem będzie Arabia Saudyjska, która sprawiła pierwszą sensację na tym turnieju i pokonała Argentynę. Były napastnik „Albicelestes” w transmisji na Twitchu rozpracował przeciwników Biało-Czerwonych i niejako pomógł Czesławowi Michniewiczowi. Na jakie kwestie zwrócił uwagę Sergio Aguero?

Polska – Arabia Saudyjska. Był reprezentant Argentyny rozpracował rywali

Mecz Polska – Arabia Saudyjska 26 listopada rozpocznie się już w sobotę o 14:00 czasu polskiego. To spotkanie będzie istotne nie tylko dla Biało-Czerwonych, ale również Argentyny, która swój mecz z Meksykiem rozegra dopiero o 20:00. „Albicelestes” we wtorek sensacyjnie przegrali z Arabią Saudyjską i są na ostatnim miejscu w tabeli. Porażka z niżej notowanym przeciwnikiem była wielką niespodzianką, która nie została dobrze odebrana w ojczyźnie Lionela Messiego. Za analizę tego meczu oraz samej Arabii Saudyjskiej wziął się Sergio Aguero, czyli były reprezentant Argentyny. Czy z jego wskazówek skorzysta Czesław Michniewicz? Aguero zwrócił uwagę na trzy kwestie, które będą kluczowe w starciu Polska – Arabia Saudyjska.

Polska – Arabia Saudyjska. Trzy kluczowe kwestie do pokonania rywali

Arabia Saudyjska odznaczyła się tym, że w spotkaniu z Argentyną zagrała bardzo dobry mecz w obronie. Nasi sobotni przeciwnicy praktycznie zabiegali przeciwnika, często przerywali akcje Messiego i spółki, do tego grali bardzo blisko rywali. To sprawiło, że Argentyna miała olbrzymie problemy ze swobodną wymianą piłki. Sergio Aguero zwraca uwagę, że Arabia Saudyjska nie zagra z Polską w ten sam sposób, a najlepszy sposób na jej pokonanie to wysoki pressing. Arabowie wychodzą na boisko z wysoko ustawioną linią obrony, czym wielokrotnie łapali na spalonego Argentyńczyków. Aguero twierdzi, że jeśli wysoki pressing już na obrońcach będzie skuteczny, a do tego uda się uniknąć pułapki ofsajdowej, droga do bramki stanie otworem.

W obronie natomiast były reprezentant Argentyny radzi uważać na zawodnika z numerem 10. Salem Al-Dawsari to pod względem umiejętności najlepszy zawodnik Arabii Saudyjskiej. To właśnie on w starciu z Argentyną zdobył piękną bramkę, która przesądziła o zwyciestwie.

Mistrzostwa Świata Katar 2022: terminarz i wyniki meczów Polski w grupie

Piłkarze reprezentacji Czesława Michniewicza na Mistrzostwa Świata 2022 pierwszy mecz na Mundialu w Katarze rozegrali we wtorek i zremisowali z Meksykiem 0:0. Terminarz i wyniki meczów Polski w grupie wyglądają następująco:

  • 22 listopada 2022: Meksyk - Polska, 0:0
  • 26 listopada 2022: Polska - Arabia Saudyjska, 14:00
  • 30 listopada 2022: Polska - Argentyna, 20:00
Czesław Michniewicz po meczu Meksyk-Polska