Sejny. Potrącenie pieszej na Zawadzkiego. Sprawca zatrzymany [ZDJĘCIA]

i

Autor: KPP Sejny Kierowca, który kilka dni temu brutalnie potrącił przechodzącą przez przejścia dla pieszych 61-letnią mieszkankę Sejn, został zatrzymany. Mężczyzna zaraz po zdarzeniu próbował zatrzeć ślady przestępstwa. Zdradził go fakt, że zaparkował naprzeciwko komendy, by wstąpić na kebaba.

Rozpędzony wjechał w kobietę i uciekł. Zacierał ślady, ale wpadł przez kebaba [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-09-10 10:56

Kierowca, który kilka dni temu brutalnie potrącił przechodzącą przez przejścia dla pieszych 61-letnią mieszkankę Sejn, został zatrzymany. Mężczyzna zaraz po zdarzeniu próbował zatrzeć ślady przestępstwa. Zdradził go fakt, że zaparkował naprzeciwko komendy, by wstąpić na kebaba.

Sprawa potrącenia 61-letniej kobiety wstrząsnęła mieszkańcami Sejn. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 6 września. Około godziny 20 na ulicy Zawadzkiego w Sejnach rozpędzony kierowca audi wjechał w przechodzącą przez przejście pieszą. Zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Widać na nim, jak samochód przejeżdża przez skrzyżowanie, a potem, po uderzeniu w kobietę, odjeżdża z miejsca zdarzenia. 61-letnia kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Rozpoczęły się poszukiwania sprawcy.

Czytaj też: Audi zmasakrowane po uderzeniu w przyczepę. Kierowca wygrał życie [ZDJĘCIA]

Sejny. Potrącenie pieszej na pasach. Sprawca wpadł przez kebaba

Poszukiwanym autem było audi A3. Mężczyzna, który w momencie potrącenia kierował samochodem, wpadł 2 dni po zdarzeniu, w środę po południu, gdy wracał z pracy. Sprawca postanowił wstąpić do lokalu gastronomicznego zjeść kebaba. Pech chciał, że zatrzymał się naprzeciwko komendy, a przez okno wypatrzył go oficer dyżurny.

Policjant wiedział dokładnie, jakim samochodem może poruszać się sprawca poniedziałkowego wypadku. Po chwili mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z białostockiego oddziału prewencji, gdy wychodził z kebabem z lokalu. Trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód na strzeżony parking.

Sejny. Potrącenie na pasach! Policjanci szukają świadków

Sejny. Potrącenie na ul. Zawadzkiego. Sprawca uciekł, próbował zacierać ślady

W chwili zatrzymania 38-letni mieszkaniec Sejn był trzeźwy. Opowiedział policjantom, że w poniedziałkowy wieczór wracał do domu po pracy i właśnie wtedy, potrącił przechodzącą przez przejście kobietę. Uciekł, bo się wystraszył. 

Już następnego dnia 38-latek zaczął zacierać po sobie ślady - głównie na samochodzie, gdzie widoczne były ślady po potrąceniu. Mężczyzna wymienił m.in. prawe lusterko, które, powiedział, kupił na jednym ze szrotów w Augustowie. Nie zdążył jednak naprawić wszystkich uszkodzeń.

We czwartek mieszkaniec Sejn usłyszał zarzuty spowodowania wypadku, nieudzielenia pomocy, a to wszystko w związku z ucieczką z miejsca. Za te przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawiania wolności, która może zostać zwiększona właśnie ze względu na jego ucieczkę.

W piątek 38-latek zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt. Jak poinformował Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji, sąd w Sejnach przychylił się do wniosku i aresztował podejrzanego o potrącenie pieszej na trzy miesiące.

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Oto pytania! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?