Nielegalni imigranci w mercedesie próbowali dostać się do Polski

2021-10-13 12:29
Nielegalni imigranci w mercedesie próbowali dostać się do Polski
Autor: POSG Nielegalni imigranci w mercedesie próbowali dostać się do Polski

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali we wtorek czterech cudzoziemców, którzy pomagali w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski - poinformowała w środę Straż Graniczna.

- Funkcjonariusze #PodlaskiOSG zatrzymali wczoraj tj. 12.10, 4 cudzoziemców, którzy pomagali w organizowaniu nielegalnego przekroczenia gr. z Białorusi do Polski - przekazała na Twitterze Straż Graniczna, dodając, że było to dwóch obywateli Syrii z niemieckimi tytułami pobytowymi oraz dwóch obywateli Ukrainy.

Dodano, że od początku tego roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 250 osób, które pomagały w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

Wcześniej Straż Graniczna podała, że we wtorek strażnicy graniczni odnotowali 470 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Wszystkim próbom zapobieżono.

Jak dodano, w tym od początku października na tym odcinku granicy takich prób było już 6,7 tys., a od początku roku - 18,3 tysięcy.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. 1 października prezydent podpisał rozporządzenie o przedłużeniu stanu wyjątkowego o 60 dni. (PAP)

Rolnicy. Podlasie. Modernizacja cielętnika w Ciemnoszyjach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE