Sejny. Dom nafaszerowany nielegalnymi papierosami. Były nawet w piecu i zmywarce [ZDJĘCIA]

i

Autor: POSG Właściciele posesji, 37- letnia kobieta i 41-letni, zostali zatrzymani. Usłyszeli już zarzut popełnienia przestępstwa karnego skarbowego, za które grozi wysoka grzywna i utrata nielegalnego towaru.

Dom nafaszerowany kontrabandą! Była nawet w piecu i w zmywarce [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-12-31 11:54

41-letni mężczyzna i 37-letnia kobieta trzymali na posesji kontrabandę za blisko 800 tys. zł. Nielegalnie sprowadzony do Polski towar upchnęli gdzie się dało. Pogranicznicy znaleźli go nawet w piecu czy zmywarce do naczyń.

W środę, 30 grudnia, funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili nielegalną kontrabandę, której szacunkowa wartość opiewała na blisko 800 tys. zł. Z ich ustaleń wynikało, że towar przemycony na teren Polski znajduje się na jednej z posesji w powiecie sejneńskim. Właściciele mieli tam magazynować nielegalne papierosy.

W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i garażu funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach wspierani przez sejneńskich policjantów ujawnili ponad 56 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabandę tuż przed ujawnieniem właścicielka posesji próbowała ukryć w różnych miejscach w domu takich jak zmywarka czy piec centralnego ogrzewania.

Właściciele posesji, 37- letnia kobieta i 41-letni, zostali zatrzymani. Usłyszeli już zarzut popełnienia przestępstwa karnego skarbowego, za które grozi wysoka grzywna i utrata nielegalnego towaru.

W 2020 roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili w sumie nielegalne papierosy warte ponad 38,9 mln złotych.

W woj. podlaskim udaremniono największy w historii przemyt papierosów

Mógłbyś pracowac w więzieniu? Sprawdź! Pytania z testu na pracownika Służby Więziennej

Pytanie 1 z 18
Bywałem tak ubawiony sprytem oszusta, że życzyłem mu, aby nie był wykryty.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE