Sejny. Dom nafaszerowany nielegalnymi papierosami. Były nawet w piecu i zmywarce [ZDJĘCIA]

i

Autor: POSG Właściciele posesji, 37- letnia kobieta i 41-letni, zostali zatrzymani. Usłyszeli już zarzut popełnienia przestępstwa karnego skarbowego, za które grozi wysoka grzywna i utrata nielegalnego towaru.

Dom nafaszerowany kontrabandą! Była nawet w piecu i w zmywarce [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-12-31 11:54

41-letni mężczyzna i 37-letnia kobieta trzymali na posesji kontrabandę za blisko 800 tys. zł. Nielegalnie sprowadzony do Polski towar upchnęli gdzie się dało. Pogranicznicy znaleźli go nawet w piecu czy zmywarce do naczyń.

W środę, 30 grudnia, funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili nielegalną kontrabandę, której szacunkowa wartość opiewała na blisko 800 tys. zł. Z ich ustaleń wynikało, że towar przemycony na teren Polski znajduje się na jednej z posesji w powiecie sejneńskim. Właściciele mieli tam magazynować nielegalne papierosy.

W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i garażu funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach wspierani przez sejneńskich policjantów ujawnili ponad 56 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabandę tuż przed ujawnieniem właścicielka posesji próbowała ukryć w różnych miejscach w domu takich jak zmywarka czy piec centralnego ogrzewania.

Właściciele posesji, 37- letnia kobieta i 41-letni, zostali zatrzymani. Usłyszeli już zarzut popełnienia przestępstwa karnego skarbowego, za które grozi wysoka grzywna i utrata nielegalnego towaru.

W 2020 roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili w sumie nielegalne papierosy warte ponad 38,9 mln złotych.

W woj. podlaskim udaremniono największy w historii przemyt papierosów

Mógłbyś pracowac w więzieniu? Sprawdź! Pytania z testu na pracownika Służby Więziennej

Pytanie 1 z 18
Bywałem tak ubawiony sprytem oszusta, że życzyłem mu, aby nie był wykryty.