Sanepid będzie kontrolować wesela? Taki plan ma Ministerstwo Zdrowia

2020-08-04 10:26 WB, STAN
Koronawirusowe kontrole wesel
Autor: Zdjęcie autorstwa Jonathan Borba z Pexels

Ministerstwo Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego wezmą się za kontrolowanie wesel. Imprezy weselne będą rejestrowane i będzie obowiązywać ograniczona liczba gości i skrócony czas uroczystości. Na razie są to pomysły i chodzi oczywiście o ograniczenie liczby zachorowań na koronawirusa, do których często i na dużą skalę dochodzi podczas uroczystości tego typu. Od kiedy będą obowiązywały nowe zasady?

Wesela będą rejestrowane!

Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało zmiany przepisów. Wesela już wkrótce będą musiały być rejestrowane. Zdaniem resortu to właśnie tego typu wydarzenia są odpowiedzialne za wzrost zachorowań w wielu regionach. Ich zgłaszanie pozwoli m.in. na kontrolowanie liczby gości czy dotarcie do potencjalnie zakażonych osób.

Pójście na wesele to samobójstwo? Mocne słowa epidemiologa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Przed takim wydarzeniem organizatorzy, czyli prawdopodobnie państwo młodzi będą musieli udać się do sanepidu i zgłosić takie wesele, poinformować ile osób będzie i przedstawić liczbę gości. Zawsze w takiej sytuacji gospodarze muszą się liczyć z niezapowiedzianą kontrolą, żeby chociażby zweryfikować czy ta lista gości będzie przestrzegana

 - mówi rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz.

Ile osób mogę zaprosić na wesele?

150 osób na weselu to może być za dużo. Główny Inspektor Sanitarny poinformował bowiem, że będzie chciał wprowadzić ograniczenia liczby gości na weselach i skrócenia czasu trwania samych imprez.

Konkretne rekomendacje w sprawie wesel mają być gotowe jeszcze w tym tygodniu.