Rusza „Bezpieczny powrót do szkół” w Podlaskiem. Na ulicach więcej patroli policji

i

Autor: Podlaska Policja Rusza „Bezpieczny powrót do szkół” w Podlaskiem. Na ulicach więcej patroli policji

Rusza „Bezpieczny powrót do szkół” w Podlaskiem. Na ulicach więcej patroli policji

2022-09-01 10:30

Policjanci z województwa podlaskiego wraz z nowym rokiem szkolnym 2022/2023 ruszają z akcją „Bezpieczny powrót do szkół”. Przy wielu ulicach w Białymstoku i reszcie regionu pojawi się więcej patroli. Również w pobliżu podlaskich szkół. Na co będą zwracać uwagę funkcjonariusze?

Bezpieczny powrót do szkół w Podlaskiem

Policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły” rozpocznie się 1 września i jest ściśle związana z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2022/2023 w województwie podlaskim. Służby będą ją prowadzić przez cały wrzesień. Celem akcji informacyjno-edukacyjnej jest przypominanie i uświadamianie kierujących pojazdami o zachowaniu szczególnej ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych. Policja zwraca również uwagę na świadomość dzieci, rodziców, opiekunów i nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

ZOBACZ: Kalendarium dni wolnych od szkoły na Podlasiu w roku szkolnym 2022/2023. Kiedy uczniowie odpoczną?

- W pierwszych dniach nauki w okolicach szkół pojawi się więcej policyjnych patroli. Policjanci zwrócą uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych. Będą przypominać kierującym pojazdami o zmniejszeniu prędkości przed przejściem tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego oraz o ustępowaniu pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo na nie wchodzącemu – poinformowała podlaska policja.

ZOBACZ: Kalendarz szkolny 2022/2023. Kiedy są ferie w Podlaskiem? Ile potrwa rok szkolny?

Ponadto mundurowi zwrócą też uwagę czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia oraz czy dzieci są prawidłowo w nich przewożone.

Bilans wakacji na podlaskich drogach

Podlaska policja przedstawiła również dane odnośnie tego, jak w liczbach wyglądały w 2022 r. wakacje. Na drogach doszło do 94 wypadków, w których 15 osób zginęło, w tym 1 pieszy. Ponadto 98 osób zostało rannych. W okresie wakacji policja odnotowała 1953 kolizje.

Leszek Miller: "Tusk powinien być premierem"

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE