Rozpoznasz zabytki Białegostoku tylko po fragmencie? Sprawdź się w QUIZIE dla znawców

i

Autor: Jakub Sadkowski Pałac Hasbacha w Białymstoku

Zabytki Białegostoku

Rozpoznasz zabytki Białegostoku tylko po fragmencie? Sprawdź się w QUIZIE dla fanów Podlasia

2023-11-13 11:55

W stolicy Podlasia nie brakuje kultowych miejsc. Znają je dobrze białostoczanie, odwiedzają turyści. Przekonaj się czy dość dobrze znasz je ty. Zabytki oraz znane i lubiane miejsca, tym razem w trudniejszej odsłonie. Przygotowaliśmy quiz jedynie z ich fragmentami. Każdy fan Podlasia powinien się sprawdzić!

Białystok to miasto na prawach powiatu, położone na Nizinie Północno-podlaskiej, nad rzeką Białą. Jest stolicą województwa podlaskiego i siedzibą władz ziemskiego powiatu białostockiego.

Miasto zajmuje powierzchnię 102 km² i pełni funkcję administracyjnego, gospodarczego, naukowego i co najważniejsze - kulturalnego centrum regionu.

Białystok. Miasto różnych kultur i sztuki ulicznej

Uwarunkowania geograficzne i historyczne sprawiły, że Białystok jest miejscem, gdzie od wieków żyli wspólnie ludzie różnych kultur, wyznań i narodowości, co ukształtowało specyficzny charakter miasta.

Nasza stolica słynie z licznych budowli sakralnych. Popularne kościoły mieszają się tu z pięknymi cerkwiami. W XXI wieku miasto rozsławiły także lubiane przez mieszkańców murale. Do tego stopnia, że postanowiono utworzyć specjalny i oficjalny szlak białostockich murali.

CZYTAJ TAKŻE: Podlaska gwara zaskoczy każdego Polaka. Sprawdź, czy znasz znaczenie tych popularnych słów

Podlasie nazywane jest także "Zielonymi Płucami Polski", wszystko za sprawą wszechobecnej natury. W ten krajobraz wpasowuje się także stolica regionu, bo w Białymstoku nie brakuje również licznych parków i terenów zieleni.

Wszystkie te elementy znajdziecie w naszym quizie. Czy znacie je jednak na tyle dobrze, by rozpoznać jedynie po fragmencie? Czas się przekonać!

Zabytki Białegostoku. Sprawdź czy rozpoznasz je tylko po fragmencie? [QUIZ]

QUIZ: Zabytki Białegostoku. Ile z nich rozpoznasz tylko po fragmencie?

Pytanie 1 z 20
Na początek coś prostego. Co znajduje się na zdjęciu?
Na początek coś prostego. Co znajduje się na zdjęciu?
Białystok. Młyńskie koło kręci się na Rynku Kościuszki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE