Rozbój za 20 zł. 24-latek prysnął w oczy gazem, ukradł telefon i uciekł

i

Autor: pixabay Rozbój za 20 zł. 24-latek prysnął w oczy gazem, ukradł telefon i uciekł

Rozbój za 20 zł. 24-latek prysnął w oczy gazem, ukradł telefon i uciekł

2021-06-10 14:47

Białystok. 24-latek zaatakował idącego chodnikiem 42-latka, pryskając w niego gazem łzawiącym. Wykorzystując sytuację, ukradł mu warty 20 zł telefon komórkowy i uciekł. Młody mężczyzna został złapany przez policjantów i będzie odpowiadał za dokonanie rozboju. Grozi mu nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi z Białegostoku zatrzymali podejrzanego o rozbój. Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę w centrum miasta. Wówczas około godziny 16 mężczyzna zaatakował idącego chodnikiem 42-latka, pryskając w niego gazem łzawiącym. Napastnik, wykorzystując sytuację, zabrał pokrzywdzonemu telefon... o wartości 20 złotych.

Zobacz też: Rolnicy Podlasie. Emilia Korolczuk promienieje jako młoda mama Laury [ZDJĘCIA]

Pracujący nad sprawą funkcjonariusze po dwóch dniach od zdarzenia ustalili dane i miejsce przebywania przestępcy. We wtorek nad ranem kryminalni zapukali do jednego z mieszkań na osiedlu Piaski. Drzwi otworzył zaskoczony ich wizytą 24-latek. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Śledczy odzyskali skradziony telefon, który wkrótce trafi do rąk właściciela.

24-letni białostoczanin usłyszał już zarzut rozboju. Zgodnie z Kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Raport z Anteny 10.06