Rolnicy Podlasie. Gienek i Andrzej mają problemy w sądzie. Wiadomo, kto na nich donosi

2021-02-12 7:30 natu
Rolnicy Podlasie. Tak żyją i mieszkają Gienek i Andrzej z Plutycz [ZDJĘCIA]
Autor: Fokus TV Rolnicy z Podlasia, Gienek i Andrzej z Plutycz, to najpopularniejsi bohaterowie serialu "Rolnicy Podlasie" na Fokus TV. Wiosną 2021 roku rusza trzeci sezon reality show. Sprawdźcie, jak żyją na co dzień Onopiukowie!

Rolnicy z Podlasia, Gienek i Andrzej, mają problemy z prawem. Wiadomo, kto na nich donosi. Andrzej, w odpowiedzi na mnóstwo pytań od fanów, zdradził, czego dotyczyła środowa rozprawa w sądzie oraz kto donosił na niego i ojca do sanepidu czy na policję. Zaznaczył, że nie zamierza się poddać i w dalszym ciągu zamierza dochodzić swoich praw przed wymiarem sprawiedliwości.

Rolnicy Podlasie. Gienek i Andrzej mają problemy z prawem. Dlaczego? [12.02.2021]

10 lutego Andrzej z Plutycz stawił się w Sądzie Rejonowym w Bielsku Podlaskim. Była to kolejna rozprawa dotycząca wizyty policji w gospodarstwie Gienka i Andrzeja. Popularni bohaterowie serialu „Rolnicy Podlasie” stali się ofiarami donosów, w wyniku których zaczęły ich nachodzić policja oraz sanepid. Podczas jednej z wizyt mundurowych doszło nawet do zatrzymania Andrzeja (Więcej o tym pisaliśmy tutaj: Rolnicy Podlasie. Andrzej z Plutycz ma problemy! Rolnik z Podlasia w sądzie. Co się stało?), który trafił do aresztu. Jak się dowiedzieliśmy, sądowy proces dotyczył rzekomego pobicia funkcjonariuszy przez rolnika z Podlasia. 28 grudnia 2020 roku w sądzie stawił się jego ojciec, Gienek. Na sali pojawić się miała również siostra Andrzeja, jednak z powodów osobistych nie dojechała do Bielska.

- Moje problemy z policją trwają – mówił Andrzej Onopiuk w jednym z wywiadów. - W szczegóły nie chcę wchodzić, zresztą tata nie przekazał mi wszystkiego - chyba dla mojego świętego spokoju, bo za dużo nerwów mam z tego powodu.

W piątek, po rozprawie, w szczegóły jednak wszedł. Zdradził, co jest główną przyczyną jego sądowych batalii oraz konfliktu z policją.

WIĘCEJ NA TEMAT ROLNIKÓW Z PODLASIA:

Szczepan Wójcik: Rolnicy zostali zdradzeni przez PiS. Rząd szykuje nam katastrofę [Super Raport]

Rolnicy Podlasie. Gienek i Andrzej nękani przez sąsiadów

- Pytacie się, co za rozprawa była. Była to rozprawa za donosy sąsiedzkie – zdradził Andrzej w czwartek rano na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

To nie koniec sądowej drogi rolników z Podlasia. 12 lutego, tego samego dnia, odbędą się kolejne dwie rozprawy. Andrzej zapowiedział, że nie zamierzy odpuścić i razem z panią adwokat będą dochodzić sprawiedliwości przed sądem.

Andrzej niejednokrotnie podkreślał już, że popularność, którą przyniósł mu i ojcu serial "Rolnicy Podlasie", wielu osobom nie odpowiada. Nieżyczliwi, kierując się zazdrością czy zawiścią, rozsiewają po wsi plotki. Docierają one do policji czy sanepidu, czego wynikiem były liczne kontrole w gospodarstwie. 

- Ludzie myślą, że my to obok jakiś pałac mamy - śmiał się Andrzej w wywiadzie dla Podlaskie24. - Nic takiego nie ma miejsca. My pokazujemy wszystko takim, jakie jest naprawdę.