Rolnicy Podlasie. Gienek i Andrzej mają problemy w sądzie. Wiadomo, kto na nich donosi

2021-02-12 7:30
Rolnicy Podlasie. Tak żyją i mieszkają Gienek i Andrzej z Plutycz [ZDJĘCIA]
Autor: Fokus TV Rolnicy z Podlasia, Gienek i Andrzej z Plutycz, to najpopularniejsi bohaterowie serialu "Rolnicy Podlasie" na Fokus TV. Wiosną 2021 roku rusza trzeci sezon reality show. Sprawdźcie, jak żyją na co dzień Onopiukowie!

Rolnicy z Podlasia, Gienek i Andrzej, mają problemy z prawem. Wiadomo, kto na nich donosi. Andrzej, w odpowiedzi na mnóstwo pytań od fanów, zdradził, czego dotyczyła środowa rozprawa w sądzie oraz kto donosił na niego i ojca do sanepidu czy na policję. Zaznaczył, że nie zamierza się poddać i w dalszym ciągu zamierza dochodzić swoich praw przed wymiarem sprawiedliwości.

Rolnicy Podlasie. Gienek i Andrzej mają problemy z prawem. Dlaczego? [12.02.2021]

10 lutego Andrzej z Plutycz stawił się w Sądzie Rejonowym w Bielsku Podlaskim. Była to kolejna rozprawa dotycząca wizyty policji w gospodarstwie Gienka i Andrzeja. Popularni bohaterowie serialu „Rolnicy Podlasie” stali się ofiarami donosów, w wyniku których zaczęły ich nachodzić policja oraz sanepid. Podczas jednej z wizyt mundurowych doszło nawet do zatrzymania Andrzeja (Więcej o tym pisaliśmy tutaj: Rolnicy Podlasie. Andrzej z Plutycz ma problemy! Rolnik z Podlasia w sądzie. Co się stało?), który trafił do aresztu. Jak się dowiedzieliśmy, sądowy proces dotyczył rzekomego pobicia funkcjonariuszy przez rolnika z Podlasia. 28 grudnia 2020 roku w sądzie stawił się jego ojciec, Gienek. Na sali pojawić się miała również siostra Andrzeja, jednak z powodów osobistych nie dojechała do Bielska.

- Moje problemy z policją trwają – mówił Andrzej Onopiuk w jednym z wywiadów. - W szczegóły nie chcę wchodzić, zresztą tata nie przekazał mi wszystkiego - chyba dla mojego świętego spokoju, bo za dużo nerwów mam z tego powodu.

W piątek, po rozprawie, w szczegóły jednak wszedł. Zdradził, co jest główną przyczyną jego sądowych batalii oraz konfliktu z policją.

WIĘCEJ NA TEMAT ROLNIKÓW Z PODLASIA:

Szczepan Wójcik: Rolnicy zostali zdradzeni przez PiS. Rząd szykuje nam katastrofę [Super Raport]

Rolnicy Podlasie. Gienek i Andrzej nękani przez sąsiadów

- Pytacie się, co za rozprawa była. Była to rozprawa za donosy sąsiedzkie – zdradził Andrzej w czwartek rano na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

To nie koniec sądowej drogi rolników z Podlasia. 12 lutego, tego samego dnia, odbędą się kolejne dwie rozprawy. Andrzej zapowiedział, że nie zamierzy odpuścić i razem z panią adwokat będą dochodzić sprawiedliwości przed sądem.

Andrzej niejednokrotnie podkreślał już, że popularność, którą przyniósł mu i ojcu serial "Rolnicy Podlasie", wielu osobom nie odpowiada. Nieżyczliwi, kierując się zazdrością czy zawiścią, rozsiewają po wsi plotki. Docierają one do policji czy sanepidu, czego wynikiem były liczne kontrole w gospodarstwie. 

- Ludzie myślą, że my to obok jakiś pałac mamy - śmiał się Andrzej w wywiadzie dla Podlaskie24. - Nic takiego nie ma miejsca. My pokazujemy wszystko takim, jakie jest naprawdę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE