Rekordowy MRÓZ padł w Białymstoku. Będzie jeszcze zimniej? Sprawdź prognozę

2021-01-19 10:18
Mrozy na Podlasiu 2021
Autor: Kajetan Sumila Mrozy na Podlasiu 2021 / Zdj. ilustracyjne

Spadki temperatury przekraczające minus 20 st. Celsjusza odnotowano minionej nocy w województwie podlaskim. Było tylko nieco cieplej niż w nocy z niedzieli na poniedziałek. Największy mróz odnotowano w punkcie pomiaru w Jabłonowie-Wypychach, gdzie temperatura spadła do -23 st.

Poprzedniej nocy w Jabłonowie-Wypychach, położonych w gminie Sokoły, odnotowano 26,5 st. mrozu.

Jak podało we wtorek w porannym komunikacie biuro prognoz meteorologicznych IMGW w Białymstoku, w stolicy województwa w nocy odnotowano minimalną temperaturę minus 22,4 st. C, w Supraślu minus 20 st. C zaś w Marianowie minus 19 st. C. Najniższa temperatura przy gruncie była w Białymstoku, gdzie spadła do minus 28 st. Celsjusza.

Zobacz też: Rolnicy Podlasie. Tęgie mrozy w Plutyczach. Jak radzą sobie Gienek i Andrzej? [ZDJĘCIA]

Mrozy na Podlasiu. Prognoza pogody na drugą połowę stycznia

Dyżurny synoptyk Tomasz Siemiemiuk z biura prognoz IMGW w Białymstoku poinformował, że we wtorek w regionie pogoda zacznie się zmieniać, zacznie się chmurzyć i może padać śnieg, ale będzie rosła temperatura. Pod koniec dnia prognozowana jest na poziomie od -6 do -11 st. C. W nocy z wtorku nad środę nad Podlaskie powinien nadejść front cieplejszego powietrza, a związane z nim będą opady śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem, miejscami marznący deszcz i mżawkę powodującą gołoledź.

Prognozowana temperatura w nocy spadnie do ok. minus 10 st Celsjusza.

Podlaska policja nie odnotowała wypadków, według jej danych nie ma też utrudnień na drogach. (PAP)

Autor: Robert Fiłończuk

Awaria ogrzewania w Warszawie. Lodowate kaloryfery, a na dworze potężny mróz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE