Rekord na Podlasiu! Gigantyczna kontrabanda warta 37 mln zł [ZDJĘCIA, WIDEO]

i

Autor: Podlaska KAS

Rekord na Podlasiu! Gigantyczna kontrabanda warta 37 mln zł [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-05-07 8:43

To absolutny rekord na Podlasiu. Ogromna kontrabanda warta 37 mln zł została ujawniona na granicy w Terespolu. Funkcjonariusze POSG, a także KAS z Białegostoku wykryli nielegalny towar w pociągu z Białorusi, gdzie zgodnie z deklaracją transportowane miały być wermikulit oraz elementy grzewcze.

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, Placówki SG w Terespolu (Nadbużański OSG) oraz KAS z Białegostoku ustalili, że na terenie terminala przeładunkowego w gminie Terespol mogą znajdować się znaczne ilości nielegalnych papierosów. Mundurowi udali się w wyznaczone miejsce. Podczas sprawdzania trzech wytypowanych kontenerów, które przyjechały do Polski pociągiem z Białorusi okazało się, że zamiast deklarowanego towaru (wermikulit i elementy grzewcze) znajduje się w nich gigantyczna papierosowa kontrabanda.

Terespol. Gigantyczny przemyt papierosów na Podlasiu

W sumie zabezpieczono blisko 2,5 mln paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy wartych około 37 mln zł.  Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży Skarb Państwa straciłby ponad 60 mln zł. Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej prowadzone są w tej sprawie czynności procesowe mające na celu ustalenie osób odpowiedzialnych za przemyt tak dużej ilości papierosów do Polski.

To nie jedyny w ostatnim czasie rekordowy przemyt ujawniony przez podlaskie służby. W lutym tego roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej oraz podlaskiej KAS wspólnie udaremnili na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy przemyt blisko 1,8 mln paczek nielegalnych papierosów wartych ponad 27,6 mln zł.

Raport z anteny 06.05
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE