Rajgród. Ukradli pojemnik na odpady. "Spodobała im się estetyka i jakość wykonania"

2021-09-13 14:54
Rajgród. Ukradli pojemnik na odpady
Autor: KPP Grajewo Rajgród. Ukradli pojemnik na odpady

Policjanci z Rajgrodu zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o kradzież pojemnika na odpady komunalne w gminie Rajgród. Złodzieje wpadli na gorącym uczynku. Tłumaczyli mundurowym, że spodobała im się estetyka i jakość wykonania. Teraz 18, 39 i 55-latek mogą spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

Do kradzieży doszło na początku września w miejscowości Biebrza. Mieszkańcy zgłosili policjantom z Rajgrodu, że nieznani sprawcy ukradli pojemnik do segregacji odpadów. Jak ustalili mundurowi, sprawcy zapakowali kosz na przyczepkę i odjechali.

Rajgród. Złodzieje ukradli pojemnik na odpady

Po wyjechaniu do zgłoszenia, sprawdzając okoliczne drogi, pięć kilometrów dalej mundurowi zauważyli audi z przyczepką, na której znajdował się skradziony pojemnik na odpady. Samochodem podróżowało trzech mieszkańców powiatu augustowskiego. Zatrzymani tłumaczyli, że zabrali kosz na śmieci, bo spodobała im się jego estetyka i jakość wykonania.

Pokrzywdzony wycenił wartość pojemnika na 1300 złotych. 18, 39 i 55-latek zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu, a ich "łup", wrócił na swoje miejsce. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im nawet 5 lat pozbawienia wolności

Sezon grypowy - co trzeba wiedzieć o grypie i szczepionce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE