aktorzy na scenie

i

Autor: Paweł Jakubowski

Kultura

Przestrzenie Sztuki. Trzy premiery taneczne w Białostockim Ośrodku Kultury

2023-10-04 16:11

Trzy krótkometrażowe spektakle taneczne, realizowane w ramach programu Przestrzenie Sztuki Białystok, będzie można zobaczyć dziś (04.10) na scenie BOK-u. Artyści biorą na warsztat prywatność i zdrowie.

Produkcje to efekt pracy trzech różnych choreografów. Dwa projekty są realizowane przez białostockich artystów związanych ze sceną tańca współczesnego oraz street dance, trzecia – to prezentacja solowa tancerki z Krakowa realizowana w nurcie tańca współczesnego.

"Prywatność nieznana"

Czy w świecie, gdzie informacje są stale gromadzone, istnieje jeszcze prawdziwa prywatność? Spektakl Edyty Szachniewicz kwestionuje granice między tym, co nasze, a tym, co udostępniamy światu. W spektaklu wystąpią znani białostockiemu środowisku street dance postacie tancerzy: Kacper Złotkowski, Alicja Stefaniuk, Karol Polecki, Eryk Sochoń oraz Radosław Kamiński.

"C.U.D.fm"

Spektakl bada związek między zdrowiem człowieka a jego tożsamością. Poprzez taniec i muzykę na żywo, spektakl Julii Dondziło stawia pytania o istotę bycia człowiekiem i jego zdrowie. Na scenie zatańczą: Antonina Maria Dąbrowska, Mateusz Dawidziuk, Jarosław Piętka. Tekst pojawi się w wykonaniu Magdaleny Kiszko – Dojlidko. Oprawę muzyczną stworzy Franciszek Jackowski.

"Brainheart"

To spektakl inspirowany pojęciem koherencji (wewnętrznej spójności) między umysłem a sercem. Ukazując pojawiający się konflikt między nimi, artystka przedstawia fascynujący proces, który prowadzi do wewnętrznej harmonii. Twórczynią i wykonawczynią solowej prezentacji jest Dajana Chwesińska.

Czym są Przestrzenie Sztuki

To program finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Lokalnym operatorem programu jest Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca, Białostocki Ośrodek Kultury oraz Białostocki Teatr Lalek.

Program ma na celu wspieranie artystów niezależnych w dziadzinie teatru i tańca.

Premiery o godz 18:00 w BOK-u.

Bilety: 20 zł, do kupienia wyłącznie na bilety24.pl

Poeta słowa, Wojciech Młynarski. Historia z Koprem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE