Protest rolników 9 lutego na Podlasiu. Gdzie w Podlaskiem będą blokady? Aktualna mapa

i

Autor: Facebook/Podlaska Izba Rolników Protest rolników 9 lutego na Podlasiu. Gdzie w Podlaskiem będą blokady? Aktualna mapa

Protest Rolników

Protest rolników 9 lutego na Podlasiu. Gdzie w Podlaskiem będą blokady? Aktualna mapa

2024-02-07 13:22

Rolnicy w Polsce szykują kolejny protest. W piątek 9 lutego w ramach ogólnopolskiego strajku zablokują wiele dróg w całym kraju, w tym w województwie podlaskim. Utrudnienia będą również na Podlasiu. Gdzie dokładnie trzeba spodziewać się blokad? Sprawdzicie to na aktualnej mapie Instytutu Gospodarki Rolnej, którą publikujemy w dalszej części artykułu.

Protest rolników w Polsce 9 lutego

Ogólnopolski zorganizowany protest rolników odbędzie się w piątek 9 lutego. Ogłosił go Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych "Solidarność". Protest rozpocznie się o godz. 10:00 blokadą wszystkich przejść granicznych Polski z Ukrainą wraz z blokadami dróg i autostrad w poszczególnych województwach. Strajk ma potrwać 30 dni. 

– Nasza cierpliwość się wyczerpała. Stanowisko Brukseli z ostatniego dnia stycznia 2024 roku jest dla całej naszej społeczności rolniczej nie do przyjęcia. Dodatkowo, bierność władz Polski i deklaracje współpracy z Komisją Europejską oraz zapowiedzi respektowania wszystkich decyzji Komisji Europejskiej w sprawie importu płodów rolnych i artykułów spożywczych z Ukrainy nie pozostawia nam innego wyboru, jak ogłosić strajk generalny. Nie ma zgody na wdrażanie "Europejskiego Zielonego Ładu", unijnej strategii "od pola do stołu" i Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej w proponowanym kształcie. Rząd Polski, musi mieć jasny plan dla produkcji rolnej, opłacalności produkcji, odbudowy polskiego przetwórstwa i polskiego handlu. O to będziemy walczyć aż do skutku – czytamy w stanowisku NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność".

Protest rolników na Podlasiu. Tu trzeba spodziewać się blokad dróg [MAPA]

W internecie pojawiła się szczegółowa mapa z oznaczonymi punktami, gdzie planowany jest protest. Rolnicy swoje blokady ustawią również w województwie podlaskim. M.in. w: 

  • Jeżewie Starym, 
  • Knyszynie, 
  • Turośni Dolnej, 
  • Sokołach, 
  • Suchowoli,
  • Sztabinie, 
  • Boćkach. 

Co istotne, mapa jest stale aktualizowana, dlatego liczba blokad stale się powiększa. Warto zatem być na bieżąco. Wszystkie punkty, gdzie pojawią się blokady w ramach Protestu Rolników 9 lutego na Podlasiu znajdziecie na mapie blokad poniżej.

QUIZ: Andrzej z Plutycz - jak dobrze znasz rolnika z Podlasia?

Pytanie 1 z 10
Ile lat ma Andrzej z Plutycz?
Rolnicy. Podlasie. Wymiana desek w furmance. Wzorowa współpraca
Listen on Spreaker.