Protest kobiet w Białymstoku 30.10.2020. Co się będzie działo na ulicach? [MAPA GOOGLE]

2020-10-30 8:17
Protest kobiet w Białymstoku 30.10.2020. Co się będzie działo na ulicach?
Autor: Robert Stachnik Protest kobiet w Białymstoku 30.10.2020. Co się będzie działo na ulicach?

W piątek odbędą się kolejne protesty w ramach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Główne wydarzenie zaplanowano w Warszawie. Co się będzie działo na ulicach Białegostoku 30 października? Szczegóły na ESKA Białystok.

ESKA XD #008

Protest kobiet w Białymstoku 30.10.2020. Co się będzie działo?

Na piątek, 30 października, zaplanowano w Białymstoku kolejny Czarny Spacer. W przeciwieństwie do czwartkowej manifestacji na Rynku Kościuszki, organizatorki ponownie zachęcają do spacerowania z banerami wyrażającymi sprzeciw wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22.10.2020. Apelują jednocześnie o zachowanie pełnego reżimu sanitarnego (odstępy i maseczki), a także - dla chętnych - wzięcia ze sobą patelni, garnków, wuwuzeli lub innych hałaśliwych przedmiotów. 

Czarny spacer 30.10.2020 rozpocznie się o godz. 19 na Rynku Kościuszki. Zbiórka pod ratuszem.

Protest kobiet wspierać będą mężczyźni z grupy "Męskie Wsparcie Strajku Kobiet - Białystok". Ponadto na grupie "Ogólnopolski Strajk Kobiet - Białystok" pojawiły się propozycje pomocy paniom w powrocie z manifestacji. Mężczyźni proponują odprowadzenie lub odwiezienie uczestniczek do domu.

Artykuł będzie aktualizowany.

Śledź również naszą relację: Protesty kobiet 30.10.2020 w Polsce. Co będzie się działo na ulicach Warszawy?

Protest kobiet w województwie podlaskim 30.10.2020 [MAPA GOOGLE]

Protesty kobiet odbywać się będą w całej Polsce, a nawet za granicą, w regionach szczególnie skupiających Polonię (np. Chicago, Rzym). W województwie podlaskim strajki organizowane były już m.in. w Suwałkach, Łomży oraz w Sokółce. Niewykluczone, że również w piątek, 30.10.2020, kobiety i mężczyźni wyjdą na ulicę, aby wspierać Ogólnopolski Strajk Kobiet - protest generalny w Warszawie.

Jeśli chcesz śledzić na bieżąco miejsca, w których zaplanowano strajku, skorzystaj z poniższej mapy Google. Będzie ona aktualizowana w kolejnych godzinach i dniach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE