Protest kobiet na wesoło. Najlepsze hasła z banerów. Niektóre bawią do łez! [ZDJĘCIA]

2020-11-01 11:47 hz

Ogólnopolski Strajk Kobiet trwa. Wiele osób na protestach w całej Polsce przynosi ze sobą kreatywne, zabawne banery pozwalające zachować dystans i humor w obliczu tych trudnych wydarzeń. Zebraliśmy te najlepsze i najzabawniejsze. Oto protest kobiet na wesoło!

Strajk Kobiet w Białymstoku

Protest kobiet: Najlepsze i najśmieszniejsze hasła z banerów

Od momentu ogłoszenia wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce. Chodzi o orzeczenie, według którego usuwanie ciąży w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodne z konstytucją.

Zobacz też: Protest kobiet. Kibice Jagiellonii Białystok: "Kobiety, jesteśmy z Wami!" [FOTO]

Wyrok wywołał falę protestów, które od piątku, 22 października, przelewają się przez kraj. Protest kobiet nawet w obliczu zaostrzającej się pandemii zaktywizował ogromną część społeczeństwa, a uczestnicy strajków przychodzą na tzw. Czarne Spacery z banerami wymierzonymi w aktualną władzę. Ich autorom często nie brakuje kreatywności oraz dystansu, dzięki którym napięcie rozładowują humorem.

W naszej galerii zebraliśmy (naszym zdaniem) najlepsze i najśmieszniejsze hasła z banerów na protestach kobiet. Jeśli macie własne zdjęcia i chcielibyście, abyśmy umieścili je w galerii, ślijcie je do nas na adres redakcja@eska.pl!

Ogólnopolski Strajk Kobiet. Czego dotyczy protest kobiet 2020?

Ogólnopolski Strajk Kobiet (OSK) to polski feministyczny ruch społeczny, który powstał we wrześniu 2016 roku. Został zawiązany w proteście wobec odrzucenia przez Sejm RP projektu ustawy „Ratujmy kobiety” i jednoczesnego skierowania do prac w komisji projektu „Stop aborcji”. Odpowiedzialny za organizację Czarnego Poniedziałku – akcji protestacyjnej, która odbyła się równocześnie w 147 miastach Polski.

Obecnie OSK aktywnie włączył się w protest kobiet przeciwko zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji w Polsce. Strajki rozpoczęły się 22 października 2020 roku po wyroku wydanym 22 października 2020 przez kontrolowany przez rządzącą partię Prawo i Sprawiedliwość Trybunał Konstytucyjny, który orzekł, że możliwość aborcji z powodu ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z konstytucją.

Protest kobiet w Polsce przybiera formę m.in.:

  • Czarnych Spacerów,
  • Protestów samochodowych (blokowanie ruchu),
  • Strajków pod hasłem "Słowo na Niedzielę",
  • Protestów zagranicznych.