Ludzie mają moc! Pan Czarek stracił warsztat w pożarze. Pomagają go odbudować

2020-02-27 13:40

Pan Czarek to znany w mieście mechanik, prezes Automobilklubu Podlaskiego, były rajdowiec i aktywista. Kilka dni temu jego życie legło w gruzach - w pożarze stracił warsztat, który prowadził od 10 lat. Jest jednak nadzieja, że uda się go odbudować. Sprawdź szczegóły na ESKA.PL Białystok.

Pan Cezary to prezes Automobilklubu Podlaskiego. Od ponad 20 lat pracuje jako mechanik. Prowadził własny warsztat przy ul. Jurowieckiej. Obiekt kilka dni temu spłonął, a Pan Czarek stracił dorobek swojego życia i źródło utrzymania. Jednak mieszkańcy połączyli siły, by pomóc mu go odbudować.

Zobacz też: Zrzucają się na... odbudowę bimbrowni w lesie. Nietypowa zbiórka na pomagam.pl

Pan Czarek stracił warsztat - dorobek życia. Mieszkańcy chcą go odbudować

To była walka z czasem. 25 lutego białostoccy strażacy zostali wezwani do pożaru warsztatu przy ul. Jurowieckiej, tuż obok Apartamentów Jagiellonii. Gdy dojechali na miejsce, wszędzie unosił się już siwy dym. Pożar w budynku wywołał wadliwy zawór instalacji gazowej, które tu montowano. Ogień szybko się rozprzestrzeniał i strażacy musieli działać szybko.

- ...nagle się zapaliło. W jednej chwili – opowiadał właściciel białostockiemu radnemu, Wojciechowi Koronkiewiczowi. - Pracownik ledwie zdążył z kanału wyskoczyć. Ja złapałem tylko za skrzynkę z narzędziami i wybiegłem. Patrzę, a tu auta klientów stoją obok. Więc wbiegłem jeszcze raz do środka, choć płomienie już były naprawdę spore. Za tablice złapałem z kluczykami i wyrzuciłem na zewnątrz „Odciągajcie auta” zawołałem. Jak odjechaliśmy na bok autami, to już była Straż Pożarna. Udało im się wyciągnąć z sąsiedniego pomieszczenia Fiata 126p z lat 70-tych i zabytkową motorynkę. Naprawdę super akcja była. Pełen szacunek dla strażaków mam.

Pożar warsztatu przy Jurowieckiej. Zbiórka dla Pana Czarka

Pan Czarek jest w Białymstoku osobą dość znaną. To prezez Automobilklubu Podlaskiego, były zawodnik kartingowy, pilot i kierowca rajdowy, sędzia i organizator wielu rajdów, prezes Grupy Szalonych Rowerzystów, przewodniczący Rady Rodziców w Zespole Szkół Mechanicznych. Teraz również – niestety – pogorzelec. W pożarze przy Jurowieckiej stracił dorobek życia i źródło utrzymania. Swoje straty oszacował na 60-70 tys. zł. Sam nie jest w stanie pokryć kosztów odbudowy warsztatu.

Zielone Przystanki w Białymstoku najlepsze w Polsce? Pokażmy to! Trwa głosowanie

Z pomocą Panu Czarkowi przyszła rodzina, a konkretniej – szwagier. Uruchomił w internecie zbiórkę pieniędzy pod nazwą „Odbudujmy warsztat Czarka”. Deklarowana kwota zbiórki to 50 tys. zł. Na chętnych do pomocy nie trzeba było długo czekać. W przeciągu zaledwie dwóch dni kwota przekroczyła już 40 tys. zł. Wszystko wskazuje na to, że być może jeszcze dziś uda się zgromadzić 50 tys. zł.

ESKA TOP 5 odc. 109

Odbudujmy warsztat Czarka. Trwa zbiórka

- Czarek zajmuje się montażem instalacji gazowej w autach od 2001 roku, więc swoją ciężką pracę wkładał w ten warsztat wiele lat – pisze organizator zbiórki, Leszek Kuczyński. - Czarek jest wielkim przyjacielem rowerzystów, sam czynnie jeździ i uprawia sporty rowerowe, startuje w zawodach rowerowych i prężnie działa jako prezes stowarzyszenia Grupa Szalonych Rowerzystów. Jest również wielkim fanem sportów motorowych, organizatorem i sędzią rajdów samochodowych w województwie podlaskim. W przeszłości startował w rajdach samochodowych jako pilot rajdowy. Nieraz pomagał osobiście mi, swojej rodzinie i znajomym. Dlatego zwracam się z ogromną prośbą o pomoc w zbiórce pieniędzy, aby Czarek mógł postawić z powrotem na nogi swój mały, lokalny biznes, w który włożył całe swoje serce.

Białostoczanie chętnie wpłacają pieniądze na zbiórkę. To kwoty nawet 1-3 tys. zł. Akcję „Odbudujmy warsztat Czarka” może wesprzeć każdy z nas pod adresem: https://pomagam.pl/warsztatczarka

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE