Pożar domu w Choroszczy. Zginęły cztery osoby, w tym trójka dzieci

2023-02-27 13:46

Do tragicznego wydarzenia w Choroszczy doszło w niedzielę 26 lutego późnym wieczorem. W pożarze domu zginęły cztery osoby: mężczyzna i trójka dzieci. Ogień był tak potężny, że przez wiele godzin walczyło z nim osiem zastępów straży pożarnej.

Pożar w Choroszczy. Osiem zastępów straży pożarnej walczyło z żywiołem

Straży dostali wezwanie w niedzielę 26 lutego o godz. 22:30. Wynikało z niego, że pali się murowany budynek mieszkalny w Choroszczy przy ul. Narwiańskiej 6. W środku miały przebywać cztery osoby: dorosły z trójką dzieci. Po dotarciu na miejsce pierwszych jednostek cały budynek był już objęty ogniem.

ZOBACZ TAKŻE: Nowe informacje w sprawie pożaru w Choroszczy. Przed tragedią doszło do przemocy domowej?

Tragedia w Choroszczy. W pożarze zginęły cztery osoby

Po częściowym przygaszeniu ognia i przeszukaniu domu odnaleziono i ewakuowano trójkę dzieci oraz dorosłego mężczyznę - wszyscy bez funkcji życiowych - mówi rzecznik podlaskich strażaków mł. bryg. Piotr Chojnowski.

Poszkodowanych nie udało się uratować. Po zakończeniu akcji i znalezieniu wszystkich ludzi przebywających w budynku lekarz stwierdził zgon u czterech osób. To 45-letni mężczyzna i dzieci w wieku 3,8 i 10 lat. Chociaż z żywiołem walczyło osiem zastępów straży pożarnej, budynek spłonął doszczętnie.

Z relacji świadków wynika, że przed pożarem rodzice się pokłócili i kobieta wyszła z domu.

ZOBACZ TAKŻE: To 45-latek był sprawcą tragicznego pożaru w Choroszczy? Szokująca hipoteza śledczych z Białegostoku

Świętokrzyskie. Strażak Artur Płatek ze Skarżyska uratował kobietę w czasie pożaru
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE