Powstaje Fotograficzny Atlas Pandemii. Stworzą go sami mieszkańcy [ZDJĘCIA]

2020-04-14 10:21 hz / inf. prasowa

Fotograficzny Atlas Pandemii to nie tylko alternatywa spędzania czasu w domowej izolacji. Inicjatywa ma pomóc zamrozić ten wyjątkowy czas na zdjęciach, ponieważ - jak piszą organizatorzy - codziennie w naszym otoczeniu i w nas samych zachodzą subtelne zmiany, które za jakiś czas trudno już będzie dostrzec. Sprawdźcie na bialystok.eska.pl, jakie są założenia projektu oraz kto może pomóc go stworzyć.

Fotograficzny Atlas Pandemii w Podlaskiem. BOK tworzy niezwykły album

- Jesteśmy tych zmian bardzo ciekawi, dlatego chcemy Was zachęcić do podzielenia się fragmentami świata, który obserwujecie w czasach wielkiej izolacji - informuje Białostocki Ośrodek Kultury, inicjator akcji "Fotograficzny Atlas Pandemii. - Przesyłajcie nam swoje zdjęcia pokazujące codzienne życie w tym tak nietypowym dla całej planety czasie. Z krótkim komentarzem lub bez.

BOK chce stworzyć atlas wspólnego przeżywania epidemii w Białymstoku, w Polsce, na świecie. Mały wycinek mógłby pokazać w formie zdjęć na swoim profilu na Facebooku, a później także w formie wystawy w Galerii Białostockiego Ośrodka Kultury.

- Mamy nadzieję, że uda się to zrobić już w niedalekiej przyszłości - dodają organizatorzy akcji.

COŚ DOBREGO #001

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Autorem pierwszych zdjęć, jakie zaprezentował BOK, jest Marcin Pawlukiewicz, który fotografie opisał krótkim komentarzem:

Miasteczko przygraniczne już zapomniało o istnieniu granicy. Sąsiedzi z sąsiedniej Litwy często przyjeżdżali tam na zakupy czy w odwiedziny. Stan zagrożenia epidemiologicznego diametralnie zmienił tę sytuację. Wspomnienia o czasach sprzed strefy Schengen wróciły.