Powraca Białostocka Komunikacja Rowerowa. Ile będzie kosztował przejazd w systemie BIKER? Sprawdziliśmy!

i

Autor: UM Białystok/Marcin Jakowiak Powraca Białostocka Komunikacja Rowerowa. Ile będzie kosztował przejazd w systemie BIKER? Sprawdziliśmy!

Rower miejski

Powraca Białostocka Komunikacja Rowerowa. Ile będzie kosztował przejazd w systemie BIKER? Sprawdziliśmy!

2023-04-01 8:05

Wraca Białostocka Komunikacja Rowerowa, czyli popularny w Białymstoku BIKER. Od 1 kwietnia do końca listopada białostoczanie mogą korzystać z takiej formy transportu. Na 55 stacjach pojawi się 550 pojazdów.

1 kwietnia na białostockie ulice wrócił rower publiczny. 550 pojazdów znajdziemy na 55 stacjach w całym mieście. Rower publiczny to świetne uzupełnienie transportu zbiorowego, czy też dobra alternatywa w podróżowaniu po mieście. Spora liczba stref rozlokowana po całym mieście umożliwia łatwy dostęp do pojazdów i ich zwrot blisko celu podróży. Do dyspozycji w 2023 r. jest 550 rowerów na 55 stacjach.

Jak wypożyczyć Biker Białystok?

Żeby skorzystać z Białostockiej Komunikacji Rowerowej wystarczy pobrać aplikacje NEXTBIKE. Jeśli nie mamy założonego konta, potrzebna jest rejestracja i wpłacenie opłaty startowej (20 zł: 10 zł bezzwrotna opłata inicjalna + 10 zł do wykorzystania na przejazdy), która jest do późniejszego wykorzystania.

Rower można wypożyczyć za pomocą aplikacji, wpisując numer wybranego roweru lub skanując kod QR znajdujący się na pojeździe. System odblokuje zabezpieczenie i można wypiąć rower ze stacji. Rower można wypożyczyć również za pomocą całodobowej infolinii. Cieszymy się z jazdy, a gdy chcemy zwrócić rower, wystarczy opuścić blokadę o-lock w danej stacji. Zwrot poza stacją będzie dodatkowo płatny.

Pierwsze 25 minut jazdy jest darmowe. Przejazd do godziny to koszt 1 zł, kolejne dwie godziny to 3 zł. Trzecia i każda kolejna rozpoczęta godzina to koszt 5zł/godz.

Wystartował system rowerowy BiKeR
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE