wyrok postrzelenie

i

Autor: Paweł Jakubowski

Strzelił innemu kierowcy w głowę. Usłyszał wyrok

2020-02-25 13:57

Rok wiezienia w zawieszeniu na 4 lata oraz 8 tys. złotych zadośćuczynienia - taki wyrok usłyszał mężczyzna, który strzelił z wiatrówki do innego kierowcy.

Do incydentu doszło latem ubiegłego roku; po krótkiej utarczce słownej 21-latek oddał strzal z wiatrówki w głowę 59 latka.

- To czyn karygodny, który trudno zrozumieć - argumentował sędzia, dodając, że jednak pod uwagę wzięto okoliczności łagodzące.

Mówi sędzia Krzysztof Kozłowski z sądu Rejonowego w Białymstoku:

Wyrok: postrzelenie z wiatrówki

Strzelanina na Wygodzie. 20-latek strzelił kierowcy w głowę. Usłyszał wyrok

- Kara z warunkowym zawieszeniem absolutnie nie oznacza pobłażliwości i proszę nie traktować tego wyroku jako łagodnego albo takiego, który spowoduje, że oskarżony wychodzi praktycznie bezkarny z sali sądowej - dodał sędzia odczytując wyrok.

20-latek pokłócił się z kierowcą i strzelił mu w głowę. Teraz żałuje

Jeszcze podczas procesu oskarżony przeprosił pokrzywdzonego. Zaznaczał, ze działał pod wpływem impulsu i nie chciał strzelić.

- To było bardzo emocjonalne zdarzenie dla mojego klienta, ale pogodził się z oskarżonym i nie widzi potrzeby represji - przyznał adwokat Michał Szałaj pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego​.

Wyrok Sądu Rejonowego w Białymstoku jest prawomocny.

Czy koronawirus dotarł do Polski? Turyści opowiadają jak wyglądają procedury
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE