Straż Graniczna

Ponad 60 nowych samochodów terenowych otrzyma Straż Graniczna. Wiemy, gdzie trafią

2023-03-21 16:11

Nowe samochody trafią do pograniczników! Straż Graniczna oficjalnie odebrała w poniedziałek 20 marca 56 samochodów terenowych, które wzmocnią przede wszystkim placówki na granicy wschodniej z Białorusią, Ukrainą i Rosją. Kolejnych sześć takich aut ma trafić do SG do końca marca. Gdzie konkretnie trafią samochody? Piszemy o tym w dalszej części artykułu.

Nowe samochody terenowe dla Straży Granicznej

Uroczystość przekazania samochodów odbyła się w Podlaskim Oddziale SG w Białymstoku (POSG). Ze specjalną konstrukcją i wyposażeniem na potrzeby patrolowe pograniczników, auta warte są 343 tys. zł za sztukę.

Obecny na uroczystości minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński podkreślał, że pojazdy te będą wykorzystywane na granicy wschodniej - z Białorusią, Ukrainą i Rosją. "To są granice dziś szczególnie chronione. Za tymi granicami toczy się wojna, ale też w Rosji i na Białorusi rządzą politycy niechętni Polsce, wrodzy Polsce, których celem jest m.in. destabilizacja sytuacji w naszym kraju" - zaznaczył szef MSWiA.

Gdzie trafią nowe samochody terenowe Straży Granicznej?

Nowoczesne toyoty land cruiser trafią przede wszystkim do placówek Straży Granicznej na wschodniej granicy. Konkretnie nowe samochody terenowe wesprą oddziały:

  • Podlaski Oddział Straży Granicznej (19 samochodów),
  • Nadbużański Oddział Straży Granicznej (18 samochodów).

Nowe samochody terenowe mają być naturalnym wsparcie dla bariery inżynieryjnej, o czym wspominał w Białymstoku komendant główny Straży Granicznej, gen. dyw. Tomasz Praga.

"Będą takim naturalnym wsparciem dla bariery inżynieryjnej na granicy z Białorusią i nowo budowanej bariery elektronicznej, która powstaje na granicy z Rosją" – powiedział dowódca SG.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE