Pomógł w wyłudzeniu ponad 100 tys. złotych. 18-latek zatrzymany przez policję

2020-12-17 22:06
oszust
Autor: Podlaska Policja

Mężczyzna jest podejrzany o oszustwo metodą „na policjanta”. Działając jako "odbierak" w zorganizowanej grupie oszukał dwie białostoczanki. Kobiety straciły w sumie ponad 110 tysięcy złotych. Zatrzymany 18-latek w chwili zatrzymania miał przy sobie narkotyki.

Do wyłudzenia pieniędzy doszło w Białymstoku w listopadzie i grudniu. Najpierw oszuści przekonali 72-latke, że jej pieniądze są zagrożone i namówili do oddania rzekomemu policjantowi. Następną ofiarą była 80-latka. Kobieta usłyszała historię o szajce, która podrobiła jej dokumenty. Uwierzyła i oddała oszczędności.

Białostoccy kryminalni zatrzymali 18-latka w centrum miasta. Według ustaleń funkcjonariuszy odbierał pieniądze bezpośrednio od seniorek. W chwili zatrzymania 18-latek posiadał przy sobie marihuanę. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

Ile zarabia kierowca taksówki, tira, śmieciarki? Nie zgadniesz! A może jednak? [QUIZ]

Pytanie 1 z 12
Ile zarabia kierowca śmieciarki?
Odpady z oddziałów covidowych zalegają na terenie szpitala przy ul. Żurawiej
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE