Policjant z Siemiatycz zaatakowany nożem podczas interwencji domowej. Przebywa w szpitalu

i

Autor: Podlaska Policja Policjant z Siemiatycz zaatakowany nożem podczas interwencji domowej. Przebywa w szpitalu

Awantura domowa

Policjant z Siemiatycz zaatakowany nożem podczas interwencji domowej. Przebywa w szpitalu

2023-05-24 13:32

O czynną napaść na policjantów i kierowanie pod ich adresem gróźb karalnych podejrzany jest 56-letni mieszkaniec gminy Nurzec Stacja w województwie podlaskim. Podczas interwencji domowej zaatakował funkcjonariuszy nożem, jednego ranił w rękę. Napastnik był pijany, po postawieniu zarzutów został aresztowany.

Policjant z Siemiatycz ranny na służbie

Policjanci z Siemiatycz dostali wezwanie z jednej z miejscowości w gminie Nurzec Stacja. Chodziło o to, że nietrzeźwy mężczyzna nie chce wpuścić do domu swojej żony. Kiedy policjantom udało się wejść do środka, mężczyzna - trzymając nóż w ręce - zaczął im grozić śmiercią. Podczas próby obezwładnienia ranił jednego z policjantów. Obrażenia nie zagrażają życiu, ale funkcjonariusz trafił do szpitala.

2 promile alkoholu we krwi i nawet 10 lat więzienia

"Zatrzymany mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu" - podał w środę zespół prasowy podlaskiej policji.

Gdy wytrzeźwiał, mieszkaniec powiatu siemiatyckiego usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjantów i kierowania wobec nich gróźb. Na wniosek prokuratury został aresztowany na trzy miesiące, grozi mu do 10 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE