Beach pro tour

i

Autor: Paweł Jakubowski

Polacy wygrali międzynarodowy turniej Beach Pro Tour Futures na Dojlidach

2022-06-26 23:01

Plaża na Dojlidach gościła w weekend kilkadziesiąt ekip siatkarskich z całego świata. W międzynarodowej potyczce najlepszy okazał się duet Jakub Szałankiewicz i Mateusz Florczyk.

Polacy w półfinale pokonali 2:0 litewski duet Stankevicius/Knasas. W finale również nie dali żadnych parze z Ukrainy Popov/Reznik i zwyciężyli 2:0.

Na plaży Dojlidy kibice odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego.

W rywalizacji kobiet tryumfowały Amerykanki Kraft/Stockman, które w finale pokonały ukraiński duet Khmil/Lazarenko.

Brązowy medal zdobyły Polki - Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz, które pokonały w meczu o trzecie miejsce amerykański duet  Bauer/Horton.

Beach Pro Tour Futures 2022, to jedne z zawodów Pucharu Świata współorganizowanych przez europejską i międzynarodową federację siatkówki.

W Białymstoku do rywalizacji stanęły pary siatkarskiej z niemal wszystkich kontynentów globu. Na Dojlidy zawitały ekipy m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Chin, Japonii, Ekwadoru, Chile, Grecji, Nowej Zelandii, Niemiec, Francji, Włoch Izraela czy Holandii. 

Viki Gabor podczas festiwalu w Opolu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE