Pogoda na Boże Ciało 2023. Jaka pogoda na Podlasiu w długi czerwcowy weekend?

i

Autor: Wikimedia commons Pogoda na Boże Ciało 2023. Jaka pogoda na Podlasiu w długi czerwcowy weekend?

Boże Ciało 2023

Pogoda na Boże Ciało 2023. Jaka pogoda na Podlasiu w długi czerwcowy weekend?

2023-05-23 11:27

Jaka pogoda będzie w Boże Ciało na Podlasiu? Co czeka nas w długi czerwcowy weekend? Czy w ten czas można swobodnie planować długi urlop? Sprawdź, jakie będą warunki pogodowe.

Boże Ciało 2023 – kiedy?

Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to jedno z najważniejszych świąt w Kościele katolickim. W tym roku Boże Ciało będziemy obchodzić w czwartek 8 czerwca.

ZOBACZ TAKŻE: Boże ciało 2023 - kiedy wypada? Czy jest wolne od pracy?

Pogoda na Boże Ciało 2023 na Podlasiu

Jaka będzie pogoda na Boże Ciało 2023 na Podlasiu? Według większości dostępnych prognoz w Białymstoku i regionie możemy liczyć na wspaniałą, słoneczną pogodę. Meteorolodzy przewidują na ten czas temperaturę w okolicy 22 stopni Celsjusza, brak chmur i deszczu. Warunki pogodowe utrzymają się w kolejnych dniach, dlatego długi czerwcowy weekend jest dobrą okazją na szybki urlop.

Boże Ciało – obchody

W Polsce Boże Ciało jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Tego dnia przeprowadzana jest procesja z Najświętszym Sakramentem, chociaż uczestnictwo w niej nie jest obowiązkowe. Procesja zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach, a ich liczba odpowiada liczbie ewangelistów. Na koniec procesji Bożego Ciała udzielane jest uroczyste błogosławieństwo sakramentalne.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE