Pogoda na 11 listopada w Białymstoku. Czego się spodziewać? Czy będzie już śnieg?

i

Autor: pixabay.com Polska flaga

Pogoda na 11 listopada w Białymstoku. Czego się spodziewać? Czy będzie już śnieg?

2022-11-11 9:31

Wielkimi krokami zbliża się Święto Niepodległości 2022. 11 listopada wszyscy w Polsce będziemy obchodzić rocznicę odzyskania niepodległości w 1918 r. Jaka pogoda będzie w Białymstoku i województwie podlaskim? Czy długi weekend będzie dobrą okazję na podróżowanie? Sprawdziliśmy to i mamy dobre informacje!

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada – co to jest?

Narodowe Święto Niepodległości, to jedno z najważniejszych uroczystości w Polsce. Święto państwowe obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów. Zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937, następnie zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945, przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989. Jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

Pogoda na 11 listopada

Ostatnie prognozy pogody wyraźnie sugerowały, że już w listopadzie całą Polskę czekał atak zimy. Synoptycy przewidywali koniec złotej jesieni, a słoneczna i wyżowa pogoda ustąpi opadom deszczu i znacznemu spadkowi temperatury. Po 15 listopada miał już spaść pierwszy śnieg! I chociaż rzeczywiście już teraz mamy do czynienia ze spadkiem temperatur, to w Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada ma być ciepło!

Jaka pogoda 11 listopada w Białymstoku?

Synoptycy przewidują, że listopad w Białymstoku i województwie podlaskim ma być zimny i deszczowy. Przez połowę miesiąca ma padać deszcz i możliwy jest śnieg. Temperatury mają sięgać między 2 a 6 stopniami Celsjusza. Na szczęście prognoza pogody na 11 listopada jest optymistyczna! W Białymstoku w Narodowe Święto Niepodległości ma być bardzo słonecznie, a temperatura na termometrach ma pokazać nawet 13 stopni Celsjusza.

Marsz Niepodległości OD ŚRODKA. Jak jest NAPRAWDĘ? | KOMENTERY